Prezident Andrej Kiska pricestoval na oficiálnu návštevu Poľska

Prezident SR Andrej Kiska (vpravo) a poľský prezident Bronislaw Komorowski (vľavo) počas slávnostného uvítacieho ceremoniálu 15. júla 2014 v Prezidentskom paláci vo Varšave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 15. júla (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska dnes pricestoval na základe pozvania svojho poľského partnera Bronislawa Komorowského na oficiálnu návštevu do Varšavy.

Na programe má aj stretnutia s predsedníčkou dolnej komory parlamentu Ewou Kopaczovou a predsedom senátu Bogdanom Borusewiczom. Program jeho návštevy ukončí rokovanie s premiérom Donaldom Tuskom.

Obsahom rozhovorov bude ďalšie posilnenie bilaterálnych vzťahov na všetkých úrovniach, podpora projektov v rámci regionálnej spolupráce, a to aj v kontexte aktuálneho slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke. Rovnako si vymenia stanoviská k aktuálnym európskym a politicko-bezpečnostným výzvam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.