Aj na Slovensku si už môžete dopriať lifting bez skalpela

Klientka pred zákrokom (vľavo) a po zákroku (vpravo) Foto: Klinika Esthetic

Bratislava 16. júla (OTS) - Najnovší svetový trend v oblasti omladenia tváre, 4D bio niťový lifting, ktorý je založený na princípoch orientálnej medicíny, si už môžu dopriať aj Slováci, a to konkrétne na Klinike Esthetic v Bratislave.

4D bio niťový lifting je moderný spôsob na vyhladenie pleti na tvári a krku bez použitia skalpela. Lekári na Klinike Esthetic najnovšie odstraňujú vrásky a poklesnutú kožu pomocou špeciálneho systému kanýl a nití. „Dámy, ktoré za mnou chodia vo veku okolo 40 - 45 rokov najviac trápi poklesnutá koža v oblasti sánky, povisnuté kútiky, prehĺbené nosovo – ústne vrásky. Bez použitia skalpela im teraz vieme vrátiť ich prirodzené kontúry tváre, aké mali vo veku okolo tridsiatky,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD., majiteľka Kliniky Esthetic.

4D bio niťovým liftingom je možné podvihnúť aj obočie, poklesnuté líca či kožu pod bradou. Táto technika je ideálnym riešením pri tzv. „unavenej“ alebo „strhanej“ tvári. Pomocou vstrebateľných bio-dermálnych nití sa aktivuje tvorba kolagénu, čím sa vytvára kolagénová „kostra“ a dochádza k spevneniu a podvihnutiu ochabnutej pokožky, vyhladeniu kontúr a drobných vrások. 4D bio niťový lifting je minimálne invazívny zákrok, ktorý nie je pre klientku nijak náročný. Vykonáva sa ambulantne, iba v lokálnej anestézii a trvá približne 60 – 90 minút. Nezostávajú po ňom žiadne modriny ani podliatiny. Miesto vpichu sa hojí rýchlo bez zanechania stopy alebo jazvy, keďže nedochádza k rezaniu pokožky. Na udržanie výsledného efektu postačuje 1 ošetrenie za rok.

Zákrok 4D bio niťový lifting na Klinike Esthetic Foto: Klinika Esthetic

Biodermálne nite sú zložené z injekčnej mikroihly – kanily a samotnej nite o hrúbke vlasu. Po zavedení nite sa ihla vytiahne a vlákno zostane uložené bez fixácie vo vrstve kože. Nite sú biokompatibilné, teda prirodzene sa prispôsobia tkanivu ľudského organizmu. Navyše sú hypoalergénne, teda nevyvolávajú nežiaduce reakcie na cudzorodý materiál. V priebehu 6 až 8 mesiacov sa bezpečne rozložia, telo ich samo odbúra a nite sa úplne vstrebú, pričom zanechávajú kolagénovú kostru slúžiacu ako opora pleti.

Prvá klientka podstúpila 4D bio niťový lifting na Klinike Esthetic v polovici júna a už po mesiaci je jasné, že zákrok bude absolútnym hitom tohto roka. „O zákrok je obrovský záujem. Klientky, ale aj klienti, sa objednávajú každý deň. Je to pochopiteľné, pretože je minimálne bolestivý, bezpečný a veľmi účinný. Všeobecne liftingové zákroky vykonávame na našej klinike stále častejšie. Za posledný rok som v mojej praxi zaznamenala 4-násobný nárast! Najčastejšie prichádzajú ženy a muži, ktorí pri svojej práci často komunikujú s ľuďmi a chcú mať zo svojho výzoru dobrý pocit, jednoducho sa chcú cítiť krajšie a mladšie, čo je úplne prirodzené,“ vysvetľuje MUDr. Novotná.

4D bio niťový lifting pomáha pri:
- odstraňovaní drobných vrások okolo pier
- odstraňovaní vrásky medzi obočím
- odstraňovaní vrások okolo očí
- podvihnutí poklesnutého obočia
- vyhladzovaní nosovoústnych záhybov a vrások
- ochabnutej pokožke so stratou elasticity a ovisnutej koži
- vyhladzovaní vrások na krku a v dekolte
- tvarovaní kontúr tela
- pri liečbe alopécií
- pri necitlivosti na botulotoxín

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.