A. Hlina žiada J. Bašku, aby zvolal výbor k útokom na dôchodcov

Alojz Hlina Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 16. júla (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina vyzýva šéfa parlamentného branno-bezpečnostného výboru Jaroslava Bašku (Smer-SD), aby do 21. júla zvolal zasadnutie výboru, ktoré by sa venovalo problému násilných trestných činov páchaných na dôchodcoch.

"V prípade, že do 21. 7. 2014 nebude zvolaný výbor, na ktorom sa bude prerokovávať problematika bezpečnosti obyvateľstva vo vybraných oblastiach Slovenska a nebude prijaté uznesenie, ktoré pomôže riešiť vzniknutú situáciu, bude uskutočnený protest," avizuje Hlina. Protest za riešenie bezpečnostnej situácie obyvateľstva sa bude v takom prípade konať 24. augusta v Košiciach.

Podľa Hlinu vláda ignoruje problémy obyvateľstva. Poslanec pripomína, že mimoriadna schôdza branno-bezpečnostného výboru k bezpečnostnej situácii v oblasti páchania násilných trestných činov na dôchodcoch je otvorená od februára.

Dodal, že minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) na rokovania už dvakrát neprišiel. Baška podľa Hlinu "totálne ignoruje ten fakt, že schôdza nie je ukončená". Nezaradený poslanec je presvedčený, že situácii treba venovať výnimočnú pozornosť a to aj vzhľadom na tragické udalosti posledných dní.

Mimoriadne rokovanie výboru iniciovala opozícia, od ministra Kaliňáka chcela Analýzu bezpečnostnej situácie a návrh opatrení na zlepšenie bezpečnostnej situácie v oblasti páchania násilných trestných činov na osobách v dôchodkovom veku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.