V Čunove sa premiérovo uskutočnia ME v raftingu v R4

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 16. júla (TASR) - Od štvrtka do nedele (17.-20. júla) bude po prvý raz v histórii areál Divoká voda v Čunove dejiskom ME v raftingu štvorčlenných posádok. O najcennejšie kovy budú bojovať muži aj ženy v štyroch vekových kategóriách - do 19 rokov, do 23 rokov, otvorená kategória (Open) a nad 40 rokov - a v štyroch disciplínach (šprint, paralelný šprint, slalom a maratón). V Čunove sa predstaví 73 posádok zo 17 krajín a viac ako 290 účastníkov. Na Slovensko zavítajú tímy z Ruska, Srbska, Holandska či Veľkej Británie a mnohé ďalšie.

Prezident Zväzu vodáctva a raftingu SR Rado Orokocký verí, že na predných priečkach nebudú opäť chýbať slovenskí reprezentanti. "Dlhodobo dosahujú dobré výsledky a umiestňujú sa na popredných miestach. Ich šance vidím veľmi pozitívne," uviedol pre TASR Orokocký.

Organizátori pripravili pre návštevníkov počas víkendu aj bohatý sprievodný program. Okrem iného napríklad detský rafting, nočný rafting a surfing, detské súťaže, tvorivé dielne a veľa ďalších aktivít.

program ME v raftingu R4 (17.-20. júla, areál Divoká voda v Čunove):

štvrtok: 11:00 šprint mládež a masters - 13:30 paralelný šprint mládež a masters
piatok: 11:00 šprint Open - 13:30 paralelný šprint Open
sobota: 9:30 slalom Open - 13:30 maratón mládež a masters
nedeľa: 9:30 slalom mládež a masters - 13:00 maratón Open

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.