Hokejista Hrivík chce zlepšiť produktivitu

Marek Hrivík z New York Rangers. Foto: Bruce Bennett/Getty Images

Žilina 25. júla (TASR) - Zlepšiť produktivitu, zobrať na svoje plecia väčšiu zodpovednosť a pokúsiť sa prebojovať do prvého tímu New Yorku Rangers. Také ciele si dáva pred nadchádzajúcou sezónou mladý slovenský hokejista Marek Hrivík.

Dvadsaťdvaročný útočník má za sebou šiesty rok v zámorí, uplynulé dva ročníky obliekal dres farmárskeho tímu "jazdcov" Hartfordu Wolf Pack v nižšej zámorskej súťaži AHL. "Uplynulá sezóna bola narozdiel od tej predchádzajúcej bez zranení, čo je pozitívnou stránkou. Z mojej strany však bola oproti tej prvej na farme slabšia. Mal som slabý štart a viac-menej sa trápilo celé mužstvo," uviedol v rozhovore pre portál ohokeji.com talentovaný hokejista schopný hrať na poste krídelníka i centra.

Po skončení klubových povinností dostal Hrivík premiérovú pozvánku do reprezentačného A-tímu a následne absolvoval svoj prvý svetový šampionát. "Samozrejme, bol som veľmi rád, že ma zavolali do národného mužstva. Nazbieral som veľké množstvo skúseností. Je veľkou škodou, že sa nám nepodarilo postúpiť aspoň do štvrťfinále," vrátil sa k MS Hrivík, ktorý nastupoval v Minsku v prvom útoku s Miroslavom Šatanom a Ladislavom Nagyom. "Ak by mi niekto pred začiatkom majstrovstiev povedal, že s nimi budem hrať v jednej útočnej formácii, asi by som mu neveril. Bolo to fantastické hrať po boku takýchto skúsených hokejistov."

Počas medzisezónneho obdobia si bol pár dní oddýchnuť na Sardínii, kde načerpal nové sily pred letnou prípravou. Tú absolvuje striedavo v Žiline a v Banskej Bystrici. Na nový ročník sa pripravuje pod drobnohľadom trénera Juraja Moravčíka. "Aktuálne končím jej piaty týždeň a musím povedať, že som zatiaľ spokojný," vyznal sa Hrivík. Ten sa vlani vo výbornom svetle ukázal v tréningovom kempe NY Rangers, no na prvý štart v NHL stále čaká. "Spôsobené je to tým, že som nemal vôbec dobrú sezónu. V kempe som sa síce ukázal v dobrom svetle, no nebolo mi to nič platné, nakoľko som na svoje výkony nedokázal vo zvyšku sezóny nadviazať," pokračoval žilinský odchovanec, ktorý má v organizáci Rangers ešte rok platnú zmluvu.

Hrivík vie, že ak chce nazrieť do najlepšej hokejovej ligy sveta, musí ešte popracovať na svojej hre. "Chcem začať dávať viac gólov a celkovo zlepšiť svoju produktivitu. V kľúčových momentoch sa musím naučiť zobrať na svoje plecia väčšiu zodpovednosť. Cieľ v novom ročníku bude opäť ten istý – pobiť sa o miesto v prvom tíme New Yorku Rangers. Som si vedomý, že to nebude vôbec ľahké, no o to lepší pocit budem mať, ak sa mi to podarí splniť," povedal pre ohokeji.com Hrivík, ktorý zatiaľ nerozmýšľa o návrate do Európy: "Nad týmto som zatiaľ neuvažoval a pevne verím, že túto otázku nebudem musieť v dohľadnej dobe riešiť."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.