Projekt DARIF má prispieť k vyššej bezpečnosti na Dunaji

Na snímke psovodkyňa z Krajského riaditeľstva PZ pomáha svojej trojročnej sučke nemeckého ovčiaka Kendy pri prestupovaní z osobného plavidla na policajný čln 24. júla 2014. Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 25. júla (TASR) - Počas tohto týždňa (21.-25.7.) sa zúčastňujú policajti poriečneho oddelenia na 2. spoločnej operácii k projektu DARIF - Danube River Forum. Tento rok sa stretnutie koná v maďarskom meste Moháč za účasti expertov z rôznych krajín Európskej únie, a to Rakúska, Bulharska, Chorvátska, Nemecka, Maďarska, Rumunska, Srbska, Moldavska, Ukrajiny, ako aj INTERPOLU-u, EUROPOL-u, EUBAM-u a FRONTEX-u.

Cieľom projektu DARIF je zlepšiť bezpečnosť a ochranu na rieke Dunaj. Pre riadenie 2. spoločnej operácie bolo v prístave Moháč vytvorené dočasné koordinačné centrum. Hlavným zámerom je okrem samotnej kontroly, ktorá prebieha na Dunaji v každej zo zúčastnených krajín, najmä zlepšenie a posilnenie bezpečnosti medzi jednotlivými krajinami, cez ktoré táto rieka preteká. Samozrejmosťou je zlepšenie a zefektívnenie výmeny informácií, ku ktorej prispieva aj účasť zástupcov INTERPOL-u.

"Zúčastnené krajiny sa zhodli, že realizácia spoločných operácií v rámci projektu DARIF prispieva k lepšej a efektívnejšej spolupráci pre zabezpečenie prosperujúcej a bezpečnej lodnej dopravy, ako aj k zabráneniu cezhraničnej trestnej činnosti v rámci Dunajského regiónu. Nemenej dôležitou súčasťou spolupráce je aj koordinácia týkajúca sa hraničnej, riečnej, colnej kontroly alebo spolupráca v prípade rôznych prírodných katastrof," priblížila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Fotogaléria: Projekt DARIF - Danube River Forum

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.