Ivan Štefanec vyrazil do Bruselu propagovať Slovensko na bicykli

Poslanec Európskeho parlamentu a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec (v popredí uprostred) odštartoval od Národnej rady SR svoju cyklotúru z Bratislavy do Bruselu v piatok 25. júla 2014. Europoslanca čaká trať dlhá asi 1200 kilometrov, ktorú plánuje prejsť za 8 dní. Foto: TASR

Bratislava 25. júla (TASR) - Priblížiť Brusel Slovensku a Slovensko Bruselu chce europoslanec Ivan Štefanec (SDKÚ-DS), ktorý sa dnes vydal na zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) do metropoly Belgicka na bicykli. Trať dlhú 1200 kilometrov chce absolvovať za osem dní. Jeho trasa povedie cez Rakúsko, Nemecko, Holandsko a Belgicko. To, že pôjde do Bruselu na bicykli, sľúbil Štefanec voličom ešte v predvolebnej kampani.

"Chcem aj takto upozorniť bruselských kolegov na význam Slovenska v EÚ. Máme čo ponúknuť. Nielen našu vytrvalosť a odhodlanosť, ale aj našu schopnosť prinášať nové nápady a riešenia," povedal novinárom pred budovou NR SR.

Na margo svojich priorít v europarlamente poznamenal, že mu záleží na dodržiavaní rovnakých podmienok pre všetkých členov EÚ. "Pre ďalšiu budúcnosť únie je kľúčové, aby všetci mali rovnaké možnosti. Platí to najmä pre našich malých podnikateľov a pre našich farmárov. To je to, s čím idem do Bruselu, aby sme zdôraznili, že Slovensko tu je," vysvetlil.

Ako člen výboru pre rozpočet v EP chce presadzovať, aby sa dávalo viac finančných prostriedkov na budúcnosť. "Aby sme menej míňali na spotrebu a administratívu a dávali viac do vzdelania, ale aj na šport a zdravie," povedal Štefanec.

Či spustí svojou cyklotúrou "Štefancomániu", podobne ako Peter Sagan svojimi výsledkami v profipeletóne, zatiaľ nevie, ale dúfa, že áno. "Možno sa z 'Tour de Európa' stane pekná tradícia, ak sa to bude ľuďom páčiť," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.