Britský pasový úrad vstúpil do štrajku pre nedostatok personálu

Londýn 28. júla (TASR) - Britský pasový úrad vstúpil dnes do štrajku pre nedostatok personálu, ktorý podľa jeho vedenia spôsobil vážne zdržanie vybavovania tohtoročných žiadostí o vydanie cestovných dokladov. Informoval o tom denník The Guardian.

Na vybavenie 30.000 žiadostí boli prijatí ďalší zamestnanci, pričom ministerka vnútra Theresa Mayová sa v júni ospravedlnila všetkým občanom, ktorým odklad skomplikoval situáciu.

Pasový úrad vyhlásil, že čelí najvyššiemu záujmu o udelenie nových pasov za uplynulých 12 rokov a predpokladaný letný dopyt bol "značne prekročený". Podľa riaditeľa Paula Pugha úrad v júni dostal 775.000 žiadostí, čo je "dosiaľ najvyššie zaznamenané číslo" v histórii tejto ustanovizne. Zároveň poprel, že úrad čelí chaosu.

Štrajk zorganizovali odbory verejných a obchodných služieb (PCS) so zámerom poukázať na nedostatok personálu, ktorý pasový úrad sužuje od roku 2010. Ďalším problémom, ktorého riešenie odbory požadujú, je nerovnosť platov. Rezort vnútra načasovanie štrajku kritizoval, tvrdiac, že negatívne ovplyvní letné dovolenky obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.