Rusko označilo japonské sankcie za nepriateľské

Kyjev 29. júla (TASR) - Rusko označilo dnes plány Japonska na uvalenie sankcií voči Moskve za "nepriateľské" a uviedlo, že poškodia vzájomné vzťahy medzi oboma krajinami. Opatrenia Tokia sa týkajú okrem iného zmrazenia majetku osôb, ktoré japonskí činitelia považujú za spoluzodpovedné za nestabilitu na východnej Ukrajine.

"Uloženie nových sankcií voči Rusku zo strany Tokia nevyhnutne ohrozí celú škálu bilaterálnych vzťahov a pozastaví ich rozvoj," uviedlo podľa agentúry Reuters ruské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení.

Ako v pondelok povedal hlavný tajomník japonskej vlády Jošihide Suga, sankcie budú obsahovať zákaz dovozu z Krymu a zmrazenie majetku, ktorý majú v Japonsku jednotlivci alebo skupiny podporujúce odtrhnutie Krymu od Ukrajiny. Japonsko doteraz v sankciách voči Rusku zastávalo iba mierny postoj.

Pritvrdenie Tokia nasleduje po páde malajzijského civilného lietadla Boeing-777 spoločnosti Malaysia Airlines zo 17. júla na Ukrajine. Washington i Kyjev vyhlasujú, že ho zostrelili proruskí separatisti, spôsobiac tak smrť všetkých 298 ľudí na palube.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.