Veľká donská armáda má pomôcť luhanskím separatistom

Proruský separatista v Luhanskej oblasti Foto: TASR/AP

Kyjev 29. júla (TASR) - Samozvaná Luhanská ľudová republika očakáva posily z Ruska - kozákov z verejného združenia "Veľká donská armáda", informoval dnes riaditeľ ukrajinského Centra politických a vojenských štúdií Dmytro Tymčuk.

Lídri "teroristov" na východe Ukrajiny podľa neho očakávajú aj pomoc od ruského ministerstva obrany a spravodajských služieb.

Tymčuk na svojej facebookovej stránke informoval, že proruskí militanti sa pokúšajú dobyť pahorok Savur-Mohyla, ktorý predtým stratili. Nachádza sa v Doneckej oblasti.

"Situácia v oblasti ATO (protiteroristická operácia) je stále zložitá. Po oslobodení mnohých oblastí v operačnej zóne silami ATO podnikli teroristi niekoľko protiútokov na znovudobytie stratených pozícií. Najtvrdšie protiútoky militantov boli zaznamenané v oblasti pahorku Savur-Mohyla, ktorú predtým oslobodili ukrajinské bezpečnostné sily," citovala Tymčuka agentúra Ukrinform.

Separatisti sa podľa Tymčuka pripravujú brániť mestá Pervomajsk, Alčevsk a Stachanov v Luhanskej oblasti a vraj tam násilne mobilizujú miestnych obyvateľov. Poznamenal, že množstvo vzbúrencov z miestnej populácie sa chystá opustiť Ukrajinu. "Pri Perevaľsku je zástup teroristov a členov ich rodín, ktorí sa chystajú odísť do Ruska," dodal Tymčuk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.