V Mannheime narazil nákladný vlak do vlaku Eurocity; 45 zranených

Nehoda dvoch vlakov v nemeckom Mannheime. Foto: TASR/AP

Mannheim 2. augusta (TASR) - Päť ťažko zranených a štyridsať ľahšie zranených si vyžiadala piatková nehoda vlaku Erocity v nemeckom meste Mannheim. Dva vozne sa prevrátili po zrážke s nákladným vlakom na hlavnej železničnej stanici. Informovala o tom agentúra DPA.

Nákladný vlak patriaci súkromnému podnikateľovi bol na ceste z Grazu do mesta Saarbrücken. Z doposiaľ neznámych príčin na mannheimskej železničnej stanici vybočil zo svojho koľajiska na stranu a narazil do vlaku Eurocity.

Železničnú stanicu okamžite uzavreli a na miesto prišlo množstvo záchranných jednotiek. Vlak Eurocity, v ktorom bolo dovedna zhruba 250 pasažierov, bol podľa vyjadrení železníc na ceste s Duisburgu do maďarského Sopronu.

V dvoch prevrátených vozňoch sa nachádzalo zhruba 110 pasažierov. Náraz nespôsobil na vozňoch väčšie materiálne škody. Vykoľajil sa aj rušeň a dva prvé vagóny nákladného vlaku.

Zrážka bola podľa agentúry DPA, ktorá sa odvolal na zdroje hasičov, šetrná z toho dôvodu, že vlaky sa na spomenutom úseku pohybujú veľmi pomaly. V dôsledku nehody musia cestujúcu na danom úseku dnes rátať s meškaním.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.