Mestskú kartu využijú Bratislavčania v lete najmä na kúpaliskách

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 5. augusta (TASR) - Počas tohtoročnej sezóny navštívilo sedem mestských kúpalísk viac ako 100.000 ľudí. Najviac z nich navštívilo Zlaté piesky a kúpalisko Rosnička. Takmer každý každý piaty návštevník letných kúpalísk v správe bratislavskej samosprávy využíva zľavový program mestskej karty.

"V súčasnosti ju vlastní viac ako 55.000 ľudí s trvalým pobytom v slovenskej metropole," informoval riaditeľ kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy. Dodal, že počas leta využívajú kartu Bratislavčania najviac práve pri návšteve kúpalísk, o zvýhodnené vstupné prostredníctvom nej žiadajú aj pri vstupe do zoologickej záhrady, pri návšteve mestskej galérie či múzea.

Bratislavský projekt zároveň ponúka 10-percentnú zľavu na predplatnom cestovnom lístku v MHD. "Od spustenia projektu v januári 2011 bolo na dopravnú funkcionalitu aktivovaných bezmála 33.000 kariet a cestujúci si zakúpili viac ako 210.000 zľavnených lístkov pre cestovanie verejnou dopravou," uviedol Andrassy.

Pripomenul aj to, že európski odborníci na finančný trh udelili v roku 2013 projektu prestížne ocenenie. Bratislavská karta získala prvé miesto v kategórii najinovatívnejšie predplatné riešenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.