Skupina MOL ďalej posilňuje svoju maloobchodnú pozíciu

Foto: Skupina MOL

Bratislava 5. augusta (OTS) - Skupina MOL dnes oznámila, že so spoločnosťou LUKOIL uzavrela zmluvu o kúpe maloobchodnej siete LUKOIL v Českej republike. Tento krok výrazne posilní pozíciu Skupiny MOL v Českej republike a prispeje k napĺňaniu stratégie Downstreamu, ktorou je zvyšovanie maloobchodnej prítomnosti v dodávateľskom okruhu svojich hlavných rafinérií.

"Táto akvizícia je dôležitý krok pri ďalšom posilňovaní našej prítomnosti na českom trhu a napĺňaní strategického cieľa, ktorým je pozícia popredného hráča v regióne strednej a východnej Európy. Zaviazali sme sa neustále zlepšovať ponuku pre našich zákazníkov a poskytovať im na čerpacích staniciach najlepšie produkty a služby," povedal Lars Höglund, viceprezident Skupiny MOL pre maloobchod.
Maloobchodná sieť LUKOIL má po celom Česku 44 čerpacích staníc s vysokou priemernou výtočou na čerpaciu stanicu a silnou ponukou nepalivových produktov a služieb. Vďaka tejto akvizícii, ako aj nedávno oznámenej kúpe siete AGIP od spoločnosti ENI, bude Skupina MOL vlastniť a prevádzkovať na území Českej republiky 318 čerpacích staníc a pevne sa etabluje medzi poprednými predajcami motorových palív v ČR.

Cieľom Skupiny MOL je využiť pri integrácii siete LUKOIL veľkoobchodné a maloobchodné synergie plynúce z kombinovanej organizačnej štruktúry.

Úspešné ukončenie akvizície podlieha splneniu určitých administratívnych podmienok, vrátane súhlasu s fúziou.

O Skupine MOL

Skupina MOL je integrovaná, nezávislá, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť, so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách a zamestnáva takmer 29.000 ľudí po celom svete. Ťažobné a výrobné aktivity spoločnosti vychádzajú z viac než 75 ročných skúseností v oblasti uhľovodíkov. V súčasnosti má Skupina výrobné aktivity v 8 krajinách a ťažobné aktíva v 13 krajinách. Skupina prevádzkuje v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť viac ako 1700 čerpacích staníc v 11 krajinách naprieč strednou a juhovýchodnou Európou.

Kontakt:
Judit Németh
MOL Group International Communications Expert
m: +36 20 254 5169
@: junemeth@mol.hu

Tamás Berzi
MOL Group International Communications Expert
m: +36 20 409 7632
@: tberzi@mol.hu

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.