Šéf F1 sa chce vykúpiť z úplatkárskej kauzy za 100 miliónov USD

Šéf efjednotky Bernie Ecclestone prichádza na súdny proces na regionálnom súde v Mníchove 5. augusta 2014. Ecclestone ponúkol banke BayernLB mimosúdne vyrovnanie vo výške 100 miliónov amerických dolárov, aby dosiahol zastavenie procesu v súvislosti s úplatkárskou kauzou. Foto: TASR/AP

Mníchov 5. augusta (TASR) - Šéf efjednotky Bernie Ecclestone ponúkol banke BayernLB mimosúdne vyrovnanie vo výške 100 miliónov amerických dolárov, aby dosiahol zastavenie procesu v súvislosti s úplatkárskou kauzou. Ako informovala agentúra Reuters, štátna prokuratúra je pripravená jeho ponuku akceptovať.

Súdny proces s Ecclestonom sa v Mníchove začal v máji. Obžaloba viní Brita z toho, že pri predaji práv na F1 dal bývalému predsedovi predstavenstva banky BayernLB Gerhardovi Gribkowskemu úplatok 44 miliónov USD. Gribkowskeho odsúdili za prijatie úplatku na nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške osem a pol rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.