Rusko zastavilo dovoz hovädzieho a teľacieho mäsa z Rumunska

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Moskva 6. augusta (TASR) - Rusko dnes oznámilo, že zastavuje dovoz hovädzieho a teľacieho mäsa z Rumunska.

Po Poľsku je tak Rumunsko druhou krajinou Európskej únie (EÚ), ktorá čelí reštriktívnym opatreniam zo strany Moskvy po rozšírení sankcií európskeho bloku proti Rusku za jeho postup voči Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ruská veterinárna a hygienická služba vo svojom vyhlásení uviedla, že zákaz je iba dočasný a dôvodom je objavenie spongiformnej encelopatie, alebo choroby šialených kráv, v Rumunsku.

Rusko od 1. augusta zakázalo dovoz poľského ovocia a zeleniny na svoje územie a odôvodnilo to "porušovaním medzinárodných a ruských hygienických predpisov pri dodávkach rastlinných produktov z Poľska". Podľa poľského ministerstva poľnohospodárstva je však zákaz odvetou Moskvy za sprísnené sankcie EÚ voči Rusku. Moskva tieto tvrdenia odmieta.

Ruská federácia je pre Poľsko jedným z najdôležitejších exportných trhov. Len v minulom roku vyviezlo Poľsko do Ruska viac než 840.000 ton ovocia a zeleniny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.