Izrael bude reagovať, ak Hamas obnoví nepriateľské akcie

Izraelské vojenské jednotky Foto: TASR/AP

Jeruzalem 7. augusta (TASR) -Izrael bude reagovať v prípade, že palestínske hnutie Hamas začne znovu strieľať po tom, ako vyprší dočasné trojdňové prímerie v pásme Gazy. Podľa agentúry AP to dnes uviedol izraelský minister civilnej obrany Gilad Erdan.

Vyhlásenie spolu s predchádzajúcimi hrozbami Hamasu naznačuje, že si obe strany zabezpečujú svoje postavenia v čase pokračujúcich rokovaní v egyptskej Káhire. Tie sa týkajú trvalého prímeria a obnovy pobrežného územia zničeného vojnou, napísala agentúra AP.

Erdan pre izraelský rozhlas povedal, že ak hnutie Hamas obnoví nepriateľské akcie, armáda židovského štátu bude pokračovať vo vojenských operáciách.

Trojdňové prímerie, ktoré pomohlo začať rokovania v Káhire o nových podmienkach v blokovanej Gaze, vyprší v piatok ráno. Obe strany sú pod silným medzinárodným tlakom, aby súhlasili s predĺžením prímeria, čo by umožnilo získať pre rokovania viac času.

Hnutie Hamas požaduje, aby Izrael a Egypt zrušili blokádu uvalenú na Gazu. Židovský štát chce, aby Gaza bola demilitarizovaná.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.