Vláda dnes vymenila štyroch štátnych tajomníkov

Na snímke zľava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí a podpredseda vlády SR Miroslav Lajčák, minister financií a podpredseda vlády SR Peter Kažimír, predseda vlády SR Robert Fico a minister vnútra a podpredseda vlády SR Robert Kaliňák počas rokovania 122. schôdze vlády SR v Bratislave 10. septembra 2014. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 10. septembra (TASR) - Vláda SR by sa mala dnes zaoberať ďalšími personálnymi zmenami na niektorých ministerstvách.

Štátnym tajomníkom rezortu financií je oddnes Radko Kuruc, doterajší šéf komunikácie a poradca ministra Petra Kažimíra. Návrh na jeho vymenovanie do funkcie dnes na svojom rokovaní schválila vláda SR. Kuruc v minulosti okrem iného radil vtedajšiemu guvernérovi Národnej banky Slovenska Ivanovi Šramkovi.

Zmeny nastali aj v rezortoch pôdohospodárstva a hospodárstva. Štefana Adama na poste štátneho tajomníka v agrorezorte nahradí od 11. septembra lesník Jozef Spevár. Dušana Petríka z ministerstva hospodárstva vystrieda od štvrtka (11. 9.) podpredseda predstavenstva Javys Miroslav Obert.

Štátneho tajomníka ministerstva školstva Štefana Chudobu nahradí Juraj Draxler, ktorý pôsobil okrem iného v Bruseli v think tanku Centre for European Policy Studies.

S prvými väčšími personálnymi zmenami prišla vláda v polčase svojho vládnutia. K prvým prišlo demisiou (2. 7.) vtedajších ministrov školstva Dušana Čaploviča a hospodárstva Tomáša Malatinského. Tých nahradili štátni tajomníci na ministerstve hospodárstva Pavol Pavlis a na ministerstve financií Peter Pellegrini.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.