Bratislavský hrad postráži pred požiarom unikátna termovízna ochrana

V rámci celosvetovej kampane Rozsvieť modrú, ktorá pochádza z iniciatívy jednej z najvýznamnejších svetových organizácií v oblasti autizmu, Autism Speaks rozsvietili organizátori Bratislavský hrad na modro, 2. apríla 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 10. septembra (TASR) – Bratislavský hrad bude od dnes až do piatka (12. 9.) monitorovaný najnovším systémom termovíznej ochrany pred požiarom. Tento systém, aplikovateľný pri zabezpečení malých prevádzok i strategických objektov zároveň predstavia aj na medzinárodnom veľtrhu zabezpečovacej a požiarnej techniky a informačnej bezpečnosti Security Bratislava, ktorý sa koná od dnes až do piatka v kongresovom centre hotela Bonbon v Bratislave.

V poradí už 19. ročník veľtrhu otvoril dnes štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) Slovenskej republiky Marián Saloň. "Na výstave sa predstaví 40 domácich a zahraničných firiem, zastupujúcich približne 200 výrobcov zabezpečovacej a požiarnej techniky," informoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Ako dodal, návštevníkom veľtrhu budú k dispozícii experti a technickí poradcovia, ktorí poradia a vysvetlia všetky súčasné možnosti a kompatibilitu jednotlivých systémov zabezpečovacej a požiarnej techniky, rovnako aj to, ako ušetriť pri nahradení zastaraných technológií novými systémami IT.

Pre oblasť IT bezpečnosti pripravili organizátori v spolupráci s českými špičkovými odborníkmi seminár na tému Kybernetická bezpečnosť a legislatíva EÚ. Sprievodným podujatím v priestoroch výstaviska bude vo štvrtok 11. septembra aj medzinárodné sympózium, zamerané na vedeckovýskumné projekty Akadémie Policajného zboru v Bratislave a Policejní akademie ČR v Prahe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.