Front an-Nusra prepustil fidžijských mierotvorcov

Foto: Youtube

Suva 11. septembra (TASR) - Panarabská spravodajská televízia al-Džazíra dnes informovala, že sýrski militanti zo skupiny Front an-Nusra prepustili na slobodu všetkých príslušníkov mierovej jednotky OSN zajatých na Golanských výšinách pred dvoma týždňami.

V stredu Front an-Nusra zverejnil na svojich kontách na sociálnych sieťach Twitter a YouTube videozáznamy, v ktorých rukojemníci - vojaci z juhopacifického ostrova Fidži - hovoria, že čoskoro očakávajú svoje prepustenie na slobodu.

Na videu vidno dvoch mužov hovoriacich po arabsky, za ktorými v pozadí sedí na zemi 45 fidžijských vojakov. Pred koncom 15-minútového záznamu jeden z nich povie po anglicky, že je 9. septembra, čo je pre nich "veľmi šťastný deň", lebo im povedali, že čoskoro pôjdu domov.

Príslušník fidžijských modrých prílb ďalej hovorí, že všetci vojaci sú nažive a nič im nechýba, pretože príslušníci Frontu an-Nusra sa o nich aj napriek svojim obmedzeným možnostiam dobre starajú.

Militanti uniesli fidžijských vojakov v meste Kunajtra na Golanských výšinách, kde sa nachádza jediný hraničný priechod medzi Sýriou a Izraelom, pričom sýrske vládne sily a povstalci tam zvádzajú ťažké boje. Odvtedy ich držia na neznámom mieste.

Mierová misia OSN pôsobí na Golanských výšinách od roku 1973, keď sa skončila vojna medzi Sýriou a Izraelom. V súčasnosti v nej pôsobí 1223 vojakov z Fidži, Filipín, Holandska, Indie, Írska a Nepálu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.