V procese Pistorius padol rozsudok

Oscar Pistorius počas súdneho pojednávania Foto: TASR/AP

Pretória 12. septembra (TASR) - Juhoafrického hendikepovaného atléta Oscara Pistoriusa uznal súd vinným z usmrtenia z nedbanlivosti jeho priateľky Reevy Steenkampovej. Verdikt v piatok vyniesla sudkyňa Thokozile Masipová v Pretórii, informovala agentúra Reuters. Horná sadzba za usmrtenie z nedbanlivosti je v Juhoafrickej republike trest odňatia slobody na 15 rokov.

Dvadsaťsedemročný športovec s amputovanými dolnými končatinami zabil Steenkampovú vlani vo februári na deň svätého Valentína štyrmi strelnými ranami v čase, keď bola zamknutá na toalete ich domu. Prokuratúra tvrdila, že sa tam zavrela po hádke s Pistoriusom a že ten následne strieľal s úmyslom vraždiť. Šesťnásobný paralympijský víťaz trval na tom, že si svoju priateľku pomýlil so zlodejom a zastrelil ju "omylom".

Masipová vyniesla verdikt aj v dvoch vedlajších kauzách. Pistoriusa oslobodila z obvinenia z ilegálneho držania zbrane a ohrozovania verejnosti, ale potvrdila, že streľbou v preplnenej reštaurácii v Johannesburgu porušil zákon.

Pistorius sa zapísal do histórie športu, keď ako prvý športovec s oboma amputovanými končatinami súťažil na klasickej olympiáde. Na OH 2012 v Londýne štartoval v pretekoch na 400 m a v štafete na 4x400 m.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.