SÚŤAŽ: Vyhrajte voľný vstup na koncert skupiny Ventil RG

Foto: Konvergencie

Bratislava 16. septembra (OTS) - „V hudbe nemá zmysel hrať sa nemennosť hraníc,“ povedal v rozhovoroch s Petrom Uličným Marián Varga a tento výrok možno chápať aj ako akési krédo medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie. Ten počas jubilejného 15. ročníka ponúkne festivalovému publiku ďalšiu (ne)klasickú slovenskú legendu. Po koncertoch gitaristu Andreja Šebana a hráča na klávesových nástrojoch Tóna Kubasáka, súboru Collegium Musicum, kapely Bez ladu a skladu a koncertnom oživení Zelenej pošty Mariána Vargu a Pavla Hammela či vystúpení Jakuba Ursinyho dostane tento rok na Konvergenciách v Refinery Gallery v nedeľu 21. septembra 2014 o 20.00 hod. priestor skupina Ventil RG a jej charizmatický líder Ján Kuric. „Chceli sme pokračovať v dramaturgickej línii kapiel a osobností, ktoré vo svojej dobe priniesli na Slovensku zásadnú generačnú výpoveď,“ vysvetľuje prečo sa na programe festivalu objavil Ventil RG umelecký riaditeľ Konvergencií, violončelista Jozef Lupták. Ventil RG bola pôvodne punk rocková skupina, ktorá vznikla v roku 1979 v Rovinke pri Dunaji a jej koncerty počas bývalého režimu rýchlo získali príchuť zakázaného ovocia. Skupina, medzi ktorej najväčšie hity patria piesne Fajčenie škodí zdraviu, Nervózna família alebo Radšej budem dnes aktívny ako zajtra rádioaktívny sa rozpadla v roku 1985 bez toho, aby nahrala jedinú platňu. K tomu došlo až v roku 1991. Medzičasom Ventil RG potvrdil svoje renomé jednej z najlepších slovenských koncertných kapiel príležitostnými vystúpeniami na festivale Pohoda (2007, 2014) a Žákovic Open (2008, 2010) či v klube Randal v roku 2007. „Pesničky Ventilu boli svižné, energické, s geniálne jednoduchými, ľahko zapamätateľnými refrénmi. V normálnej dobe by z nich boli hity, za normalizácie ich poznali len fanúšikovia kapely. V roku 2007 odohral Ventil RG comebackový koncert v klube Randal. Boli sme tam všetci. Hoci už pupkatí a s rednúcimi vlasmi, znovu sme skákali a zborovo spievali, že fajčenie škodí zdraviu, že výťah sa vyťahuje, že hlavy máme plné nápadov, ktoré sa nedajú uskutočniť. Podobne to bolo v lete na Pohode, podobne to bude na Konvergenciách. Džentlmeni z Rovinky svoj pôvab nestrácajú,“ napísal o svojej obľúbenej kapele redaktor časopisu .týždeň Juraj Kušnierik. Po koncerte Ventilu RG sa v Refinery Gallery uskutoční afterparty s DJ Mariánom Jaslovským.

Podrobný program festivalu nájdete na stránke www.konvergencie.sk a na Facebooku. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

Videopozvánka na koncert od Jana Kurica:

Súťaž o 3x dva voľné vstupy na koncert Ventil RG
Pre účasť v súťaži stačí do 18.9.2014 správne odpoveď na uvedenú otázku a vyplniť kontaktné údaje. Mená troch šťastných výhercov uverejníme 19.9.2014 o 10:00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.