HOSPODÁRSKE NOVINY: Kažimír dostane od ľudí milióny

Foto: Logo HN

Bratislava 26. septembra (TASR) - Prvý návrh daňovej prognózy Inštitútu finančnej politiky počíta podľa denníka HOSPODÁRSKE NOVINY s tým, že na daniach a odvodoch získa štát 190 miliónov eur navyše.

So sumou navyše prognóza počíta aj napriek kríze na Ukrajine, či sankciám voči Rusku a z nich vyplývajúcej neistoty našich hlavných obchodných partnerov. Prognóza inštitútu, ktorý patrí pod ministerstvo financií je základom, na ktorom bude stáť štátny rozpočet na budúci rok. Ministerstvo financií je v procese tvorby daňovej prognózy, preto by bolo naozaj predčasné ju komentovať - odkázalo tlačové oddelenie rezortu.

Podľa informácií denníka, za lepším výberom daní stojí najmä fakt, že v budúcom roku má mierne pribudnúť pracujúcich a zároveň majú rásť platy. Viac informácií prináša denník na prvej a štvrtej strane v článku s názvom "Kažimír dostane od ľudí milióny".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.