Tento kongres je o smerovaní SDKÚ-DS, vyhlásil P. Frešo

Pavol Frešo Foto: TASR/Michal Svítok

Senica 27. septembra (TASR) - Mimoriadny Kongres SDKÚ-DS je o tom, kam bude strana smerovať. Vo svojom dnešnom ani nie päťminútovom prejave to vyhlásil líder strany Pavol Frešo s tým, že ak bude odvolaný, zmení sa smerovanie strany.

"Tento kongres bude prvýkrát v histórii neverejný, aby sme si vo vnútri vyriešili problémy a z kongresu vyšla strana jednotná. Viem, že mnohí máte obavu o túto stranu. SDKÚ-DS bude mať existenčné problémy, keď stratí voličov. Našou povinnosťou je nájsť také riešenie, aby sme boli schopní predstúpiť pred voličov a získavať ich dôveru," apeloval.

Úlohou tiež je vybaviť si veci medzi sebou. "SDKÚ-DS má chyby, budeme o nich dnes hovoriť a budeme si vyberať medzi dvoma koncepciami. Jednou je, že strana sa musí venovať svojim voličom, musí presadiť svoje hodnoty. Druhou koncepciou je, že strana bude funkcionárska," odkázal svojim kritikom. Dôkazom jeho slov údajne je, že v priebehu týždňa je v SDKÚ-DS už tretí funkcionársky kandidát na predsedu.

"Ako jeden tím musíme presvedčiť voličov, že hodnoty dokážeme aj realizovať. Nikto nám neuverí, keď si nedokážeme vo vnútri vyriešiť problémy. O svojich chybách budem hovoriť v neverejnej časti, chcem však, aby ostatní povedali, ako vedia tieto chyby napraviť," dodal.

Na mimoriadny Kongres SDKÚ-DS bolo pozvaných 332 delegátov. Aby bol Frešo odvolaný, musia za to hlasovať aspoň tri pätiny z nich. V prípade, že Frešo ako líder skončí, na jeho miesto bude kandidovať súčasný podpredseda Martin Fedor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.