V kauze utýranej Lucky Luknárovej dnes verdikt nepadol

Ilustracna snímka Foto: TASR/Daniel Veselský

Bratislava 29. septembra (TASR) - Proces s manželmi Alexandrou H. a Jurajom H., ktorí sú obžalovaní z obzvlášť závažného zločinu vraždy v prípade utýranej maloletej Lucky Luknárovej, musel dnes senát Okresného súdu Bratislava I odročiť.

Dôvodom bolo ospravedlnenie prísediaceho senátu, keď po vypočutí posledných svedkov chcel súd prikročiť k čítaniu záverečných rečí a k následnému vyneseniu rozsudku. V procese sa bude pokračovať 13. októbra. Vypovedať mali pôvodne dnes traja svedkovia, ktorí sa na augustový proces nedostavili. Predseda senátu vtedy neprítomnej svedkyni a znalcovi uložil pokutu vo výške 80 a 150 eur. Súd prijal obžalobu na manželov 3. apríla. Manželia sú naďalej stíhaní väzobne a na dnešné pojednávanie, ako aj v auguste dali súhlas konania v ich neprítomnosti.

V septembri 2012 našla polícia telo maloletej Lucky v byte, kde bývala so svojou rodinou. V tom čase bola približne tri roky po smrti. Polícia rok nato obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy Alexandru H. a Juraja H., matku a otčima Lucky.

Doteraz si Alexandra H. odpykala sedemmesačný trest za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Lucku a za pokus o vstup do cudzieho bytu bez vedomia majiteľa. Neskôr ju polícia obvinila z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby.

Polícia už minulý rok v októbri prekvalifikovala trestné stíhanie Juraja H. a Alexandry H. z týrania blízkej osoby na obzvlášť závažný zločin vraždy. Polícia najskôr obvinila Juraja H. z týrania, neskôr v tomto prípade obvinila aj Alexandru H. Otčim dievčatka sa chcel s prokurátorom dohodnúť a výmenou za priznanie dostať nižší trest. Bratislavská Krajská prokuratúra vypracovala dohodu o vine a treste, poslala ju na súd, avšak napokon ju na príkaz Generálnej prokuratúry SR stiahla. Zároveň bol vydaný pokyn na doplnenie dokazovania v prípravnom konaní, so zameraním aj na ustálenie právnej kvalifikácie skutku a preskúmanie primeranosti dohodnutého trestu.

Juraj H. si v polovici minulého roka odpykal trest za inú trestnú činnosť. Alexandru H. zasa minulý rok prepustili na slobodu, keď si vo väzbe odpykala sedemmesačný trest, na ktorý ju pôvodne Okresný súd Bratislava II odsúdil za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Lucku a za pokus o vstup do cudzieho bytu bez vedomia majiteľa. Matka však na slobode dlho nepobudla. Po prepustení z väzby ju zadržala polícia a obvinila ju z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.