Vo veku 57 rokov zomrel prezident Slov-Matic FOFO Martin Grendár

Martin Grendár Foto: slov-matic-fofo

Bratislava 29. septembra (TASR) - Slovenský futsal stratil v pondelok jednu z jeho najväčších osobností, vo veku 57 rokov zomrel po dlhej a zákernej chorobe prezident a majiteľ majstrovského klubu Slov-Matic FOFO Bratislava Martin Grendár. Muž, ktorý stál v Bratislave od prvých krokov pri vtedy ešte sálového futbalu, sa ako sponzor a mecenáš výrazne organizačne a finančne podieľal aj na chode slovenskej reprezentácie. S výberom, ktorého jadro tvorili spravidla hráči Slov-Maticu mu však roky, mnohokrát o malý kúsok, unikal postup na vytúžený finálový turnaj majstrovstiev Európy či sveta.

O úmrtí informoval oficiálny web 9-násobného slovenského majstra vo futsale.

Bratia Peter a Martin Grendárovci, v sálovke familiárne nazývaní aj "Fofáci" (odvodené od Fanatic Oranjes Futsal Organization), začínali v roku 1983 ešte v klube Papilas, ale už v januári 1984 prišli sami s myšlienkou vytvoriť vlastný klub sálového futbalu. V počiatočných rokoch existencie klub pravidelne postupoval – z III. ligy cez druhú až do najvyššej vtedajšej súťaže I. bratislavskej ligy, v nej sa následne umiestňoval väčšinou v strede tabuľky.

K výrazným zmenám v živote klubu prišlo až v roku 1994. Vtedy získal významného sponzora, firmu SLOV-MATIC a zároveň sa vytvorilo i B-družstvo, do ktorého prešla celá staršia generácia hráčov (Mráz, Kováč, bratia Grendárovci, Chovanec, Knietel, Kekelík). Po vytvorení nového A-družstva, ktoré produkovalo výbornú sálovku v I. bratislavskej lige, vyvrcholil logický proces v roku 1998 postupom do najvyššej republikovej súťaže – I. slovenskej ligy.

Prvý veľký úspech zaznamenal Slov-Matic v roku 2000 triumfom v Slovenskom pohári, o dva roky už získal majstrovský titul v sálovom futbale, to však ešte nebol tento šport zlúčený s futsalom. A tak prvý naozaj "futsalový" titul prišiel v roku 2005. A odvtedy "Grendárovci" suverénne kraľovali tomuto športu v krajine, s výnimkou roku 2009, keď ich vo finále play off extraligy dokázali zdolať RCS Košice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.