Účelový politický mačkopes


BROŽÍK webPOZNÁMKA

Účelový politický mačkopes

Ivan BROŽÍK

Politici, teda niektorí „naši politici“, ponúkajú ľuďom opäť jednu prehľadnú frašku. Je naozaj otázne, koľko toho ešte oprávnení voliči u nás sú ochotní mlčky akceptovať. Pred očami sa im odohráva doslova zápas o dlhodobé, ak nie trvalé parazitovanie na poslaneckých mzdách. S uplatnením sa v živote podaktorých vyvolených to totiž pokrivkáva do takej miery, že inú cestu ako dožiť vysoký dôchodkový vek v parlamentných laviciach nemajú. Teda inú šancu na blahobyt. Aby sme boli presní. Veď koniec koncov, ide iba o moc, ktorá zabezpečí peniaze a prinajhoršom stačí aj poslanecký mandát bez moci, ale s peniazmi.

Spojenie Novy konzervatívneho politika Daniela Lipšica, odstredeného z KDH, s liberálmi, propagujúcimi legalizáciu drog a právo inak sexuálne orientovaných ľudí na založenie si rodiny, vrátane „nákupu“ detí, sústredenými okolo tiež odstredeného Jozefa Kollára zo strany SaS, je doslova svetovou kuriozitou. Veď spojiť vodu s ohňom a tvrdiť ľuďom, že pre nich je to politicky najlepšie a najspravodlivejšie, je už naozaj výsmechom zdravého rozumu. Ale napokon o ten vôbec nejde. Úplne jasne a priehľadne ide odídencom od Sulíka iba o to, aby sa na chrbte s lepším politickým imidžom opäť dostali, respektíve aby zostali v parlamente na výplatnej listine štátu. A treba naozaj konštatovať, že Daniel Lipšic pri všetkých jeho negatívach a prešľapoch v minulosti, dokonca aj vážnych, predstavuje v Novej dohode to najlepšie z toho, čím nový mačkopes disponuje. Čím však ešte môžu verejnosť osloviť páni Krajcer či Chren, nie je jasné určite ani im samotným. Iba ak vlastným a – mierne povedané – drzým – politickým sebavedomím. Ale veď – s Lipšicom možno aj motyka strelí, nie? Je teda najvyšší čas odkázať našim nekonečne a bezbreho „ambicióznym“ spoluobčanom, že volič nie je idiot. Že si vie zrátať minimálne to, že dve a dve nie je sedem, ako sa nám niekto snaží nahovoriť bez akejkoľvek hanby. Je zároveň najvyšší čas pripomínať si to už teraz pred prvými zo série volieb, ktoré nás čakajú. Pretože politici sú naozaj schopní všetkého, ak ide o korytá. Ak si nevedia prísť na meno, ak si navzájom dlhodobo blokujú rozhodnutia v samosprávnych parlamentoch, ako nás zrazu za niekoľko týždňov chcú presvedčiť, že sú odjakživa koaliční partneri, teda spojenci?

O podvodníkoch, ktorí manipulujú s vedomím starších občanov a predávajú im podradný tovar na predvádzacích akciách za nadhodnotené ceny, sa nakrútil film s názvom Šmejdi. Aký názov by mal asi film o politikoch, ktorí nezakryto manipulujú s vedomím voličov a presviedčajú ich o vysokej pridanej hodnote ich inak podradnej a egoistickej politiky? A Daniel Lipšic za to ani tak nemôže. To, že doplatí, zistí, až príde čas. Tí, ktorí sa k nemu prilepili, nemajú čo stratiť. Sú v situácii, v ktorej sa v snahe zvrátiť jasný výsledok pred koncom zápasu brankár mení za ďalšieho hráča.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.