Umelecká anticharta alebo krivý charakter


Nezabúdajme

Umelecká anticharta alebo krivý charakter

Spracoval: (red) - Video: Youtube.com

Na internete sa objavil zaujímavý videozostrih tzv. Anticharty. Bolo to verejné vystúpenie a petícia občanov socialistickej vlasti na čele s tzv. umelcami, ktorí takto zareagovali na skutočný antikomunistický vzdor pod názvom Charta 1977. Je zaujímavé, aké tváre sa v spote objavujú. Je zaujímavé, že mali svoje postavenie vtedy a rovnako ho majú aj dnes - ale o niekľoko s kontom o niekoľko núl vyšším. Je zaujímavé, akú politickú ideológiu podporujú dnes. Sú z nich demokrati, liberáli,... Česť patrí tým, ktorí sa nezlomili. A bolo ich mnoho. Dnes sa však na televíznych obrazovkách neobjavia, dnes ich mládež nepozná....

Tak si pozrite video: https://www.youtube.com/watch?v=KkcjRG_mPt4

Samozrejme, medzi touto českou umeleckou elitou sa objavili aj Slováci. Avšak nielen umelci, ale aj novinári, ekonómovia a tzv. osobnosti Slovenska podporili antichartu. A mnohí z nich sa po revolúcii stali politikmi a biznismenmi. Ich vplyv zosilnel. A ešte niečo mali spoločné: nenávisť k Slovenskej republike. Presné ako tí, ktorí v roku 1992 podpisovali petíciu proti vzniku slovenskej štátnosti.

A tiež pre pripomienku:

http://snn.sk/index.php/slovensko/659-postavili-sa-proti-slovenskej-statnosti-a-zatracovali-ju

{fcomment}
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.