Víno ako sen


KNIHA TÝŽDŇA

Fedor Malík, 100 najlepších slovenských vín 2011

Známy slovenský enológ, vinár, pedagóg, chemik – profesor Fedor Malík (nar. 1945, Modra) je uznávanou európskou kapacitou v oblasti prípravy pôd, pestovania odrôd a ochutnávky vín. Ako viceprezident Európskej federácie spravil pre obraz Slovenska v zahraničí viac ako platení úradníci. Je vedúci katedry na Chemickej fakulte Slovenskej technickej univerzity, autor šestnástich vinárskych monografií a stoviek vedeckých prác.

Vo svojej ďalšej publikácii prináša odbornej i laickej verejnosti reprezentatívny výber 100 najlepších suchých a polosuchých slovenských vín, ktoré prichádzajú na trh v tomto roku. Dozviete sa v nej ako hodnotiť víno, s akými jedlami ho kombinovať a ktoré ročníky stoja za ochutnanie, veď ako znalec precestoval takmer všetky vinárske krajiny sveta. Vtiahne čitateľa do atmosféry medzinárodnej odbornej komisie a priblíži spôsoby hodnotenia vín aj charakteristiku vínnej etikety. Fedor Malík prístupnou formou približuje, prečo máme byť hrdí na južné úbočia Malých Karpát a a na tamojších pracovitých vinárov, ktorí z koreňa viniča dokážu vyčariť sen.                                                                                                         (tbh)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.