Z Vatikánu putujú na Slovensko


cyril a metod socha NitraVÝSTAVA

Z Vatikánu putujú na Slovensko

(ar)

Výstava s názvom Svätí Cyril a Metod – patróni Európy, ktorá bola počas troch mesiacov inštalovaná vo Vatikánskych múzeách, sa v týchto dňoch presúva na Slovensko. Návštevníci si budú môcť v priestoroch Predsália Rytierskej sály Bratislavského hradu od 20. februára do 30. júna 2014 prezrieť množstvo vzácnych exponátov dokumentujúcich starobylosť kresťanskej kultúry Slovenska.

Riaditeľ Historického múzea SNM v Bratislave Branislav Panis vyjadril spokojnosť s realizáciou výstavy vo Vatikánskych múzeách po architektonickej i obsahovej stránke. Mala vysokú výpovednú aj výtvarno-estetickú úroveň. „Teší nás aj veľká návštevnosť, ktorú mala táto výstava. Denne navštívi Vatikánske múzeá dvadsaťtisíc návštevníkov, z ktorých veľká časť prešla aj našou expozíciou,“ pripomenul riaditeľ múzea. Ako ďalej vysvetlil, cieľom inštalácie výstavy v Bratislave je aj osveta a sprístupnenie historických exponátov mládeži a školským skupinám. Bratislavský hrad navštívi veľa zahraničných turistov, ale samozrejmosťou sú aj domáci návštevníci. V priebehu prvého polroka takto bude mať Historické múzeum SNM veľa príležitostí prezentovať záujemcom množstvo vzácnych exponátov z najstarších čias našej histórie a začiatkov kresťanstva u nás. Výstavu Svätí Cyril a Metod – patróni Európy tvorí vyše tristodvadsať artefaktov a vo Vatikánskych múzeách bola sprístupnená svetovej verejnosti od novembra 2013 do januára 2014.
Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.