3 OTÁZKY PRE: Rafaela RAFAJA, prvého podpredsedu Slovenskej národnej strany


RAFAJ 3 OTÁZKY pre: Rafaela RAFAJA, prvého podpredsedu Slovenskej národnej strany

Európa sa musí najprv postarať o svojich chudobných

Zhováral sa Ivan BROŽÍK - Foto: SNS

Ako hodnotíte imigračnú politiku Európskej únie, ktorá, zdá sa, postupne vytvára rôzne úrovne občanov?

Ako nesystémovú, chaotickú, zištnú a pokrivenú nielen politikou neoliberalizmu, ale aj ideológiou multikulturalizmu, a tým aj neférovú voči občanom EÚ. Ako sa má cítiť dvadsať miliónov nezamestnaných v Únii, keď vidia široko otvorenú náruč pre migrantov z tretích krajín? Nový návrh europoslanca Elmara Broka na možnosť repatriovať späť občanov Únie z východnej Európy je jednoducho neprípustný!

Je podľa vás spravodlivé, ak na Bulharov, Rumunov, neraz aj Slovákov hľadia napríklad vo Veľkej Británii ako na zlodejov, kriminálnikov a príživníkov?

Nositeľov negatívnych javov je treba presne pomenovať, zlé meno robia len isté skupiny Rómov, jednostranne parazitujúce na sociálnych systémoch týchto štátov. Ale ak nám chce „Západ“ prerozdeľovať chudobných migrantov, sťahujúcich sa za vidinou lepšieho života, musí akceptovať aj právo „východných štátov“ žiadať o možnosť rovnakého prerozdelenia neprispôsobivých Cigánov a umožniť „deťom vetra“ rovnako vycestovať za lepšími podmienkami.

● Pomáha Európa dostatočne tým najbiednejším, povedzme utečencom z Afriky?

Západné štáty svojou koloniálnou expanziou a politikou drancovania majú podiel viny na chudobe vo svete. Problémy však treba riešiť tam, kde sú, a pomáhať ekonomike týchto štátov, a nie lákať a voziť do Európy milióny migrantov. V samotnej Európe je podľa Eurostatu ohrozených chudobou 24,8 percenta ľudí, na Slovensku je to vyše milióna a tento trend sa zhoršuje. Najskôr sa Európa musí postarať o svojich vlastných chudobných, až potom sa môžu papaláši v Bruseli hrať aj na filantropov.

                                                                                              Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.