3 otázky pre: Viliama Hornáčka, predsedu Združení inteligencie


Nastupuje nová generácia slovenských patriotov

Zhováral sa Roman MICHELKO

  • Konferencia Združení slovenskej inteligencie KORENE a Slovakia plus sa niesla v znamení predávania generačnej štafety. Ako sa to prejavilo na tohoročnej konferencii?

Mnohé dokazuje už jej názov Nová slovenská generácia – nové východiská. V decemebri 2011 som neodovzdával testament, ale štafetu „zo živých do živých rúk“ mladej slovenskej generácii a s ňou aj obsiahly dokument s odporúčaniami a  návrhmi. Za seba hovorí aj zaplnená sála a balkón SNR s vyše 250 účastníkmi z celého Slovenska a mimoriadne množstvo mladých ľudí.

  • Súčasťou konferencie bolo nielen pripomenutie si 20. výročia činnosti Slovakie plus, ale aj 20. výročia prehradenia Dunaja. Na konferencii ste ocenili Júliusa Bindera, ktorý sa stal symbolom výstavby vodného diela Gabčíkovo.

Sme hrdí, že práve múdrym a odvážnym rozhodnutím člena predsedníctva našich Združení Júliusa Bindera sa začalo budovanie „prvej stavby slovenskej zvrchovanosti“, ktorého uvedením do prevádzky Slováci znova získali „kľúč od stredného Dunaja“. Preto považujem pána Bindera za kľúčovú osobnosť moderných slovenských dejín a náš dokument o ňom, je iba malou časťou úcty a vďaky, ktorú by mala tejto obdivuhodnej osobnosti prejaviť celá slovenská spoločnosť.

  • Pravidelnou súčasťou konferencie je aj záverečné vyhlásenie adresované štátnym orgánom SR. Aká je spätná väzba týchto vyhlásení?

Politici sa uzatvorili do svojich straníckych aparátov, ktorých sa zmocnili karieristi. Tí – ako to dokazujú viaceré aféry – komunikujú radšej s podnikateľmi a návrhy slovenskej inteligencie ignorujú. Rovnako ako aj „slovenské“ médiá. Nádej na zlepšenie vzťahov medzi štátom a inteligenciou vidíme v nástupe mladej neskompromitovanej generácie slovenských patriotov, ktorým sme venovali aj našu konferenciu.

 

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.