Aká má byť naša hlava štátu


Vyhlásenie Vlasteneckej aliancie k blížiacim sa prezidentským voľbám

Voľné združenie vlasteneckých spolkov Vlastenecká aliancia, ktorú v súčasnosti predstavujú Panslovanská únia, Konzervatívne Slovensko, Renesancia, Slovenská zelená alternatíva a Naša Európa 2000 – Slovakia, vyzývajú všetkých slovenských vlastencov, jednotlivé občianske združenia a spolky, ktorým nie je ľahostajný osud tohto štátu, na spoluprácu pri výbere spoločného kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky.

Vo vyhlásení aliancie z 25. júna t. r. sa uvádza: „Nechceme byť na poslednú chvíľu postavení pred hotovú vec a najmä nechceme, aby sme si museli v prezidentských voľbách vyberať medzi kandidátmi, ktorí sa osvedčili ako odporcovia slovenskej samostatnosti či ako paholčíci cudzích záujmov.“ Podľa predstavy formulovanej vo výzve v demokratickom systéme prezident musí reprezentovať najmä väčšinové kresťanské Slovensko aj s jeho konzervatívnou rodinnou tradíciou, ale musí vedieť brať politický ohľad aj na všetkých ostatných občanov tohto štátu. Má to byť politicky vyvažujúca osobnosť, ktorá v rámci zákonných možností sa musí aspoň pokúsiť naprávať najväčšie výstrelky zákonodarného zboru, ak by k nim došlo, a musí byť na stráži ústavy.

„Keďže väčšina Slovákov dodnes nemá svoje masmédiá, ak nerátame jeden týždenník a jeden či dva mesačníky, musíme sa aktivizovať pomocou internetu (info.pansu@pansu.sk">info.pansu@pansu.sk),“ vyzývajú vlastenci z aliancie a pripájajú sumár vlastností, aké by mali zdobiť spoločného kandidáta, ktorého vyberú spomedzi osobností navrhnutých jednotlivými spolkami a združeniami. Najvyššie kladú vlastenectvo, lebo len taký človek môže prirodzene viesť a reprezentovať Slovensko s hlbokým vnútorným presvedčením. Zo zásadných morálnych dôvodov by to nemal byť nikto, kto akokoľvek pracoval proti slovenskej samostatnosti. Kresťansky založený, profesionálne zdatný, s bohatými životnými skúsenosťami, ktoré tvoria spoľahlivý kompas jeho rozhodnutí. Mal by to byť človek vzdelaný, rozhľadený, so sociálnym cítením, rešpektovaný vedomosťami aj postojmi, zbehlý i v politike, ale nemal by to byť prvoplánový politik. Občiansky prezident, ktorý nie je viazaný vďačnosťou za politickú podporu žiadnej politickej strane.

(se)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.