Anglicko koná, čo my?

Podľa najnovších informácií z Veľkej Británie už takmer 1 300 pasov našich rómskych spoluobčanov museli zadržať tamojšie orgány. Dôvod? Zneužívanie sociálneho systému, falšovanie dokladov, poberanie sociálnych dávok na neexistujúce deti, falšovanie rodných listov. Naša „Amnesty“ mlčí. Veď to Veľká Británia...

To by bolo kriku, keby sa aj naše štátne orgány rozhodli skontrolovať oprávnenosť poberania sociálnych dávok práve niektorými príslušníkmi našej rómskej menšiny! Keby porovnávali rodné listy so skutočným počtom detí v rodine! Hoci – i naše orgány činné v trestnom konaní sú povinné robiť aj to. Smutné je, že výsledky ich činnosti v tomto smere, na rozdiel od ich kolegov z Veľkej Británie, nesmieme poznať – lebo by to bola diskriminácia. A tak sme teda „aspoň“ za slušnosť a za dodržiavanie práv slušných ľudí. Podľa Parlamentu Rómov SR je to síce tiež diskriminácia, ale to len svedčí o podprahovej úrovni právneho vedomia a spoločenskej zodpovednosti niektorých príslušníkov niektorých menšín na Slovensku.

(ib)

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.