Desať dní v Drienici

MO MS Košice III. a DMS Košice v spolupráci s košickým tanečným klubom Step by step zorganizovali od 14. – 23. júla 2012 stretnutie detí a mládeže v prekrásnom prostredí horského rekreačného strediska Drienica-Lysá. Program letných tvorivých dielní takmer tridsiatky prázdninujúcich školákov pod názvom Leto letkom s kreatívnym svetom sa niesol v znamení tvorivosti, pohybu a zábavy. Bolo z čoho vyberať.

Dopoludňajšie aktivity vyplnila škola tanca Hip-hop, latino, disco a kreslenie kombinovanou technikou. Popoludňajšiu činnosť otvárali každodenné návštevy bazéna a cvičenia s prvkami akrobacie na trampolíne. Nechýbal turnaj vo futbale, vybíjanej, veselá olympiáda a rôzne zábavné hry a súťaže v príjemnom prostredí horského športového areálu. Mimoriadnej pozornosti sa tešili Art-dielne s batikovaním tričiek, ktoré sa stalo hitom, a divadelná dielňa Buratino s autorským kolektívnym predstavením Karate Kid.
Svoje čaro mali prípravy na večerný program plný zábavy, ktorý bol každý večer iný: karneval, Partička, disco s kvízom Rozum do vrecka. Členky lektorského tímu Klára Sádová z košického DMS a choreografka tanečného klubu Step by step Veronika Andrejková z Košíc do bohatého programu pohotovo zaradili besedu na matičnú tému pod názvom Čo znamená slovo Matica?
Čas prázdninového stretnutia sa pomaly naplnil, až prišlo posledné ráno pobytu, ale nikomu sa nechcelo ísť domov. Dvanásťročná Košičanka Natália Bednárová za všetkých vyslovila organizátorom poďakovanie, ale aj želanie zároveň: „Ďakujeme, bolo nám naozaj úžasne a každému by som priala prežiť také leto. Nech sa na budúci rok opäť stretneme, ale na dvadsať dní.“
„Mladší aj starší školáci sa realizovali v rôznych činnostiach a postupne odhaľovali svoj skrytý talent. Niektoré deti sa naučili tancovať, niektoré spievať, iné majú talent na kreslenie, maľovanie a niektoré sú nádejnými športovcami. Veľa detí pritom našlo samých seba a nebáli sa prejaviť, čo nás ako organizátorov potešilo,“ povedala Andrea Andrejková, vedúca prázdninových tvorivých dielní a predsedníčka MO MS Košice III., pred záverečným predstavením pre rodičov. „Myšlienka urobiť z tohtoročného letného stretnutia v Drienici tradíciu je nám s košickým DMS blízka. Prázdninovými aktivitami hľadať talenty, podporovať v tvorivosti a zároveň rozširovať rady členov Klubu mladých matičiarov.“

Klára SÁDOVÁ Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.