Dzurinda – Schuster 0 : 1


VŠIMLI SME SI

Dzurinda – Schuster 0 : 1

(ddk)

Náš druhý prezident z éry samostatnosti Rudolf Schuster, ktorý dodnes prekvapuje novými túrami do exotických miest, fotografickými výstavami a knihami, zaviedol okrem iného na Slovensku renesanciu drienkovice – čo je na území posiatom pálenicami skutočne riadny výkon.

Nuž, a svoje nedávne osemdesiatiny, ako sa tiež patrí, oslávil vo veľkom štýle. Blahoželania, pravdaže, neprijímal na sucho. Akým ťahákom bolo stretnutie a štrngnutie si s jubilantom v košickom hoteli H. – o tom svedčí aj priznanie jedného z účastníkov, akú dlhú štreku šoféroval, len aby sa na oslavu dostal... A aj keď jeden pohárik už bol v jeho prípade navyše – teda očividne poriadne navyše, keďže ho zvádzal aj na fajčenie cigariet (ale nie vlastných) a napokon ho doviedol až na chirurgické oddelenie miestnej nemocnice. Pretože ide o hlavu dôležitú, aj keď nepomazanú, predpokladáme, že špitál, kde mu poškodené temeno zošívali, asi bol na rovnakej úrovni ako hotel, kde sa oslava konala. Aj keď – súdiac podľa vozíka, na ktorom oviazanú hlavu vedno s majiteľom viezli – dajaký luxus v tom medicínskom prostredí nebolo badať.

Skúsenosť napomína, že nad alkoholom sa zvíťaziť nedá. Ľudová slovesnosť však pripúšťa, že s majstrom alkoholom sa dá dosiahnuť remíza, ale to len na východnom Slovensku a pretekári musia byť rodení východniari. V košickej pijanskej fraške boli podmienky splnené. Veď hrdina príbehu si zrejme štrngal s oslávencom! A tak Rudolf Schuster vošiel opäť do dejín! Vyhral na maratóncom, čo si nedal pozor na počet štamperlíkov. České noviny vzápätí referovali: Slováci umírají na silnicích méně, ale pijí stejně...

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.