Jozef BARÁNIK: Nesúhlasím, pán Čomaj


 AD.: Povodeň lží, príživníctva a korupcie, SNN 5/2012

POLEMIKA

V článku o tzv. gorile ste sa vyjadrili, že to ani nie je taká závažná trestnoprávna vec, ani taká veľká národohospodárska škoda, ako prehra morálna. Istotne. Jedno mi však vo vašej úvahe chýbalo: tvrdá, presná a prísna pointa, ako ju už u Vás pomaly päťdesiat rokov poznám! Dovolím si ju povedať za Vás:

Všetko budú len politické hračky, ak sa neobvinia a nezavrú zodpovední ľudia. Ukradnite na stavbe fúrik, dostanete ho k náhrade a vyhodia vás z práce. Ukradnite vŕtačku, musíte ju zaplatiť a naparia vám dva mesiace, ak budete mať šťastie, podmienečne. Koľko mesiacov natvrdo a úhradu všetkých strát by mali dostať títo zlodeji? Keby oní „podnikatelia“ a „politici“ mali všetko nakradnuté vrátiť, zrazu by sa pred súdom zistilo, že už nemajú ani na suchý šampus. Čo mohli, minuli a míňajú v Monaku, na Fidži a v Karibiku. Majetky prepísali. Na vymyslené účty, na početné frajerky, na deti, na parťákov a na biele kone. Národu zostali len neuveriteľné straty a oči pre plač. Otrasné. Najmä ak si človek uvedomí že tzv. Gorila je iba jeden z množstva ešte neznámych alebo naveky utajených príbehov. Koľko ich ešte príde najavo? A koľko nepríde najavo nikdy? Myslíte si, že okolo River Parku, Vysokých Tatier, petržalského nábrežia Dunaja, pozemkov pod štadiónmi a ihriskami, výmenami reštituovaných rolí, severných svahov Chopku a Dereší... sa nepovaľovali gorily? V akomsi blogu som minule čítal: „Ozbrojený prepad banky je morálne menej škodlivý ako zločinec v politike.“ Svätá pravda. Dnes už je dajakých 40 miliónov peňazí za Elektru smiešne vreckové. Predvčerom iba jeden podnik (spoločnosť P.) a iba v jednom prípade (manžel pani B.) dostal dvesto miliónov korún. To je koľko fúrikov? Kto klamal doteraz, bude aj po voľbách, To je jasné. Súhlasím s J. Čomajom , že „Gorila“ je predovšetkým morálnou prehrou Slovenska. Ale na jedno autor zabudol: Kým sa vinníci nedostanú pred súd a odtiaľ do basy, a kým nevrátia štátu nakradnuté miliardy, tak sú to len slová, slová, slová...    

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.