Kone sa objavili na jedálnom lístku


koneVŠIMLI SME SI

(rkh)

Väčšina populácie na Slovensku nie je vegetariánska. Mäso je súčasťou potravinového reťazca na našom území odnepamäti. Jeho získavanie, spracovanie, predaj a požívanie má dávno stanovené chovateľské, obchodné, hygienické i etické pravidlá potvrdené štátnymi zákonmi a veterinárnymi normami.

Ak práve pred Vianocami každoročne pri spracovaní živých kaprov na porcie štedrovečerných rýb vnímame výstrahy pred týraním nemých tvorov, v niektorých oblastiach Slovenska (najmä na Spiši) sa vyskytuje jav, ktorý je taký šokujúci, že sa o ňom zle počúva i píše.

V médiách /a neboli to SNN – kvôli reakcii „demokratov“ z tretieho sektora/ sa objavili správy, že „hladní“, sociálne vyčlenení obyvatelia niektorých spišských krajov zabíjajú za účelom potravy kone(!!!) Od priekupníkov z Poľska dostávajú staré kone za rôzne protislužby. Poľskí priekupníci sa zbavia finančných nákladov za likvidáciu koní s poplatkami za smrtiace injekcie od veterinárov a spracovanie mŕtvych tiel v kafilériách. Tunajší odberatelia sa dostanú k stovkám kilogramov mäsa, ktoré vedia distribuovať po svojom okolí. Princípom obchodu je barter – Poliaci dovezú starého živého koňa a objednajú si za jeho dodanie určitú službu. Akú, nevedno... „Zákazník“ preberie dovezené zviera a urobí „zabíjačku“, samozrejme bez veterinárneho dozoru. Je to brutálne a zákonom odporujúce vraždenie koní. Potom mäso rozpredá či vymení za ďalšie protislužby od nemajetných osadníkov. Polícia, ochrancovia zvierat i celá verejnosť sa s obavami pýtajú, kto bude ďalší v poradí...

Matica slovenská recept má. Ponúknuť nemajetným a sociálne neprispôsobivým občanom prácu. Nech obrábajú opustené polia. V rámci „podpornej“ politiky EÚ máme úhorov dosť. Nech ich teda obrobia a dopestujú niečo „pod zub“ pre seba a napomôžu aj riešiť tento nekonečný spoločenský problém. Ale, vedia ešte a chce sa im ešte vôbec ťažko pracovať? Nato nech odpovedia slovenskí politici.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.