Majorita stráca trpezlivosť a žiada poriadok


Žiadať od Rómov slušnosť je podľa nich protirómske

Ivan BROŽÍK - Foto: archív SNN

Primátor mesta Partizánske spolu s predstaviteľmi miest Handlová a Žiar nad Hronom spustili celoslovenskú petičnú akciu za ochranu práv slušných ľudí. Žiadajú v nej sprísnenie legislatívy pre tých, ktorí obmedzujú práva slušných ľudí. Prvou a nateraz jedinou reakciou zo strany Parlamentu Rómov SR bolo promptné vyhlásenie, že petícia je „protirómska“.

Aj napriek tomu, že ani po jej opätovnom čítaní v nej nemožno čo i len jediný raz nájsť slovo „Róm“. Autori sa v nej domáhajú ochrany základných práv slušných ľudí, toho, aby vyplácanie sociálnych dávok bolo naviazané na vykonanie nejakej verejnoprospešnej práce, aby sa znížila trestnoprávna zodpovednosť maloletých nad 12 rokov a aby za trestné činy detí boli trestnoprávne stíhaní ich rodičia.

  • POHÁR PRETEKÁ

rómovia 3V Partizánskom sa obyvatelia mesta, žijúci blízko Nábrežnej ulice, oplotili. Sami seba oplotili pred hrozbou ujmy na zdraví či už v podobe trestnej činnosti alebo alarmujúcich hygienických návykov zo strany ich „susedov“. Parlamentu Rómov SR akosi práve toto podstatné uniklo. Nikto totiž neoplocoval Rómov, nikto nevytvára – ako tvrdia – „rómcentráky“. Majorita oplocuje samú seba. Inú možnosť ako v pokoji a v zdraví žiť za daných podmienok nemá a nikto jej ju doteraz nedal. Táto majorita nezaujíma žiadne mimovládne organizácie, doteraz jej problémy netrápili ani štát. Nikoho nezaujíma, že paradoxne v mnohých lokalitách Slovenska je práve majoritné obyvateľstvo diskriminované. Len pre zopakovanie – diskriminácia predstavuje poškodzovanie, popieranie a obmedzovanie práv jednotlivcov i celých skupín obyvateľstva v najrôznejších oblastiach života.

  • ANGLICKO KONÁ...

Podľa najnovších informácií z Veľkej Británie už takmer 1 300 pasov našich rómskych spoluobčanov museli zadržať tamojšie orgány. Dôvod? Zneužívanie sociálneho systému, falšovanie dokladov, poberanie sociálnych dávok na neexistujúce deti, falšovanie rodných listov. Naša „Amnesty“ mlčí. Veď to Veľká Británia. To by bolo kriku, keby sa naše štátne orgány rozhodli skontrolovať oprávnenosť poberania sociálnych dávok práve niektorými príslušníkmi našej rómskej menšiny! Keby porovnávali rodné listy so skutočným počtom detí v rodine! Hoci naše orgány činné v trestnom konaní sú povinné robiť aj to. Smutné je, že výsledky ich činnosti v tomto smere, na rozdiel od ich kolegov z Veľkej Británie, nesmieme poznať – lebo by to bola diskriminácia. A tak sme teda „aspoň“ za slušnosť a za dodržiavanie práv slušných ľudí. Podľa Parlamentu Rómov SR je to síce tiež diskriminácia, ale to len svedčí o podprahovej úrovni právneho vedomia a spoločenskej zodpovednosti niektorých príslušníkov niektorých menšín na Slovensku.

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.