Matica slovenská víta vymenovanie novej vlády


Matica slovenská rokovanie štvorecPrávom očakávame zásadnú zmenu v živote celej našej spoločnosti

Ivan BROŽÍK

Matica slovenská blahoželá predsedovi i členom novej slovenskej vlády a želá im pevnú ruku pri náprave následkov morálnej, ekonomickej a kultúrnej krízy v našej spoločnosti. Je dobré, že sa pritom môže oprieť o veľkú dôveru, ktorú dostala od voličov.

„Matica slovenská ako najstaršia, historicky osvedčená ustanovizeň víta, že novozložená vláda chce pristúpiť k riadeniu nášho štátu v duchu princípov, ku ktorým sa Matica slovenská prihlásila na svojom okrúhlom stole v polovici januára t. r. Tieto osvedčené princípy viedli pred takmer 150 rokmi k vzniku Matice ako jednoty milovníkov národa a života slovenského v záujme kultúry, vzdelanosti a blahobytu.“ Toľko z vyhlásenia podpísaného predsedom Matice slovenskej Mariánom Tkáčom.

Desaťtisíce členov sú podľa predsedu Matice pripravené poskytnúť aktívnu podporu vláde pri docenení zdravého vlastenectva v našom živote v jej budúcich rozhodnutiach. Matičiari tak nielen pasívne očakávajú zásadné zmeny v živote našej spoločnosti, ktorý je poznačený totálnym panstvom peňazí a zároveň hmotnou, ale najmä morálnou chudobou, keď posvätnými prestali byť tradičné hodnoty nášho národa a namiesto dobra, spravodlivosti a ohľaduplnosti má navrch rozkrádanie, podplácanie a klamstvo. Členovia Matice slovenskej sú pripravení podporiť zo strany novej vlády očakávané a jednoznačné presadzovanie a zabezpečenie kontinuity našich národnoštátnych záujmov, vychádzajúcich z ústavy. Očakávajú okrem iného tiež spracovanie a uvedenie do života štátnej politiky v kultúre, vo vede, výchove a vzdelávaní. S nádejou sa pozerajú na novou vládou avizované zmeny a opatrenia v oblasti zdravotníctva a v sociálnej sfére. Oceňujú, že vláda prisľúbila vypracovať novú národohospodársku koncepciu rozvoja Slovenska.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.