Matičná predajňa v Bratislave otvorená


Predajňa MS SE  štvorecText a foto: (ddk)   

V centre hlavného mesta Slovenska dlhé mesiace chýbalo miesto, kde by sa dali bez problémov kúpiť Slovenské národné noviny a Slovenské pohľady, ako aj knihy z vydavateľstva Matice slovenskej a iných vydavateľstiev, o ktorých produkciu sa zaujíma matičná verejnosť. Od polovice septembra sa prázdne miesto vyplnilo – na tradičnom mieste, v podchode Ligapasáže. Kníhkupectvo SVOJEŤ je kúsok od bývalého Prioru, potom Tesca a teraz obchodného domu My a trochu väčší kúsok od bývalej predajne Teta, teraz Lidl...

Predajňa MS SE 2

Od prvých chvíľ vzbudzuje záujem tých, ktorí ho objavili teraz, alebo tých, ktorým dlho chýbalo miesto, kde sa možno nielen poobzerať po knihách, ale aj pohovoriť si. Popri najnovších vydaniach Slovenských národných novín sú k dispozícii aj niektoré staršie čísla. Z knižnej produkcie ponúka poéziu, detskú literatúru, beletriu, teda poviedky, prózu, exilovú a krajanskú literatúru, autobiografické romány. Knihy o slovenskej histórii, o dejinných zápasoch Slovákov a osobnostiach slovenského národa, nechýba odborná literatúra, národopis, heraldika, jazykoveda. V predajni sú niektoré vydania, ktoré vzbudili mimoriadnu pozornosť a na knižnom trhu nie sú inde prístupné. Samozrejme ani matičná produkcia sa nezaobíde bez populárnej literatúry, o čom svedčí napr. záujem o veľmi dobre graficky vybavenú knihu Potraviny, ktoré liečia. Naporúdzi je pôvodná a prekladová detská literatúra, ale aj niektoré základné školské potreby. Predajňa sa profiluje a niektoré knižné tituly nájde čitateľ len tu. Znovu sa tak vytvára miesto, kde sa matičná verejnosť stretáva, miesto na ktoré si v minulosti matičiari a záujemcovia zo Starého mesta, ale aj návštevníci centra zvykli a mohli sa stretnúť tak s knihami, ako aj radou a informáciami o starších či pripravovaných vydaniach a najmä zakúpiť si matičné periodiká a v neposlednom rade získať na výveskách aj informácie o matičných akciách a aktivitách.

     Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.