Nedovoľme im páchať dobro


99Je tristné, ak strana 99 % pracuje metódami jedného percenta

IVAN BROŽÍK

„Netušili sme, že novodobí ‚demokratickí‘ politici si zo štátu urobia doslova dojnú kravu. Politici, ich kamaráti a rozličné skupiny... rozkradli neuveriteľné peniaze. Dá sa odhadnúť, že cez politické prostredie do dnešných dní ‚vzniklo‘ niekoľko desiatok miliardárov a stovky či tisíce milionárov! Politické strany sa v zásade zmenili na firmy... 

Mnohí z vás by sa asi čudovali, že keď im ide o biznis, tak neexistuje žiadna opozícia alebo koalícia, pretože v zákulisí sa ‚pokladníci‘ vždy nejako dohodnú.“ S myšlienkou v úvode tohto článku sa v podstate dá súhlasiť. Síce nič nové nehovorí, ale budí obrovské sympatie. Dokonca môže pritiahnuť voličov k voľbám, lebo to je jej druhotný cieľ. Ten hlavný však nikto nevyvráti – pomôcť k moci a tým aj k prístupu k biznisu novo sa vytvorenej politickej skupine podnikateľov. Idealizmus o tom, že niekto chce nezištne páchať dobro, patrí do ríše rozprávok alebo do kategórie volebných sľubov, ktoré nikto nikdy nemyslel vážne. Autorom zvýrazneného textu je Pavol Pavlík, dvojka na kandidátke strany 99%.

  • SALTO PENTALE

Na sobotu 11. februára pripadal Medzinárodný deň chorých a trpiacich. Jedným z problémov slovenského zdravotníctva je neodškriepiteľne neúmerný vplyv finančných skupín. V mene „nás občanov“ sa preto strana pána Pavlíka, pardon, Ivana Weissa, rozhodla pred bratislavským sídlom Penty „vyjadriť nedôveru sprivatizovaniu zdravotníctva finančnou skupinou Penta“ – citujeme z pozvánky. Aj by to rozhorčeného občana chytilo za srdce. „Spoločnosti Media One sme za poskytnuté služby vyplatili zhruba 9 miliónov korún (300 tisíc eur) v priebehu približne dvoch rokov,“ verejne oznámila Lea Krčmáriková v mene Penty. Treba doplniť, že Mediu One vlastní práve Pavol Pavlík, v súčasnosti dvojka na kandidátke strany 99 %. Media One pracovala pre Pentu v rokoch 2004 a 2005. Mimochodom, bolo to aj v čase odpočúvania bytu Zoltána Vargu, v ktorom sa podľa prepisu odposluchov malo udiať niekoľko mimoriadne zaujímavých obchodov. Na jednej strane v nich mali vystupovať politici, na druhej strane mala byť obchodným partnerom istá finančná skupina. Pavol Pavlík sumu uvádzanú Pentou spochybnil – politici majú vždy problém s pamäťou, ak by sa malo preukázať niečo z ich minulosti – a spresnil odmenu od Penty na „nejakých 27 tisíc eur“, bratku, štvrť milióna korún.

  • NADŠTANDARDNÁ ODMENA

Tie museli byť tiež nadštandardné. Zo skúseností v reklamnom biznise totiž dobre vieme, že za reklamné služby či mediálne poradenstvo, prípadne mediálne Public realations kampane sa suma blížiaca sa desiatim miliónom platí iba výnimočne. To už by muselo ísť o kampaň s bilbordmi, reklamnými spotmi v rozhlase a v televízii, ako aj s inzerciou v printe. Popritom Media One nepatrí ani medzi prvých desať v rebríčku relevatných agentúr. A to ešte sám pán Pavlík verejne tvrdí, že „Penta bola klientom Media One nejaké tri mesiace“. Trochu to odporuje faktu, že ešte v čase napísania tohto článku bola na internetovej stránke medzi klientmi Media One stále aj Penta Investmens. Za čo teda mohla firma tri mesiace za sebou inkasovať po tri milióny? A prečo Penta tvrdí, že kontrakt trval dva roky a nie tri mesiace? V tejto súvislosti je asi len náhoda, že Pavol Pavlík vlastnil spis Gorila a krátko po voľbách v roku 2010 ho ponúkol novému predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky Richardovi Sulíkovi. Ponúkol ho iba na čítanie? Alebo ako predmet obchodu? A keď už otázky, nebol ten spis alebo aspoň jeho prvá časť už predtým predmetom obchodu za spomínaných deväť miliónov?

  • TICHÉ ODSTÚPENIE

Nedávno oznámil odstúpenie z kandidátky 99% Jozef Krulčík. V minulosti bol členom dozornej rady Východoslovenskej energetiky (VSE). Do tejto funkcie ho dosadil exminister hospodárstva Jirko Malchárek, ktorého spis Gorila spomína v súvislosti s miliónovými províziami. Ako zistil denník Pravda, „aj keď Gorila nepresne uvádza jeho meno ako Jozef Kľúčik, informácia o tom, že je zo Starej Ľubovne a je členom dozornej rady, sedí. Podľa dokumentu mal k tomuto miestu prísť vďaka tomu, že bol bratrancom Malchárkovej expriateľky. Spolumajiteľ Penty v spise hovorí, že by od Krulčíka aj ďalších členov rady v súvislosti s privatizáciou zvyšného balíka akcií VSE ‚možno niečo potreboval‘“. V každom prípade je zaujímavá skutočnosť, že skupina Penta odmieta čokoľvek, s čím ju podľa médií spája spis Gorila. S jedinou výnimkou – ochotne potvrdila „odmenu“ pre pána Pavlíka z 99%. Že by len preto, že mecenáš tejto strany je cez zbrojársky priemysel viac bližšie ku konkurencii s menom J&T GROUP?



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.