Trpasličia morálka našej prítomnosti V


gorila kauza sašoA zlodeji opäť kričia – chyťte zlodeja!

Ivan BROŽÍK- ilustrácia A. Račkovič

     Pred dvomi týždňami vrazili kukláči do domu istého Ľubomíra A. Razia mala oficiálne za cieľ overiť podozrenia zo šírenia detskej pornografie. Tip na ňu a na pána A. prišiel naopak neoficiálne zo zahraničia. V poriadku. Možno iba náhodou bol pán Ľubomír A. riaditeľom kontrarozviedky SIS v čase, keď svojím odpočúvacím životom žila akcia Gorila.

Tým sa len potvrdzujú informácie SNN, podľa ktorých musí alebo musia existovať kópie, ak nie originál záznamu zvuku, z ktorého boli spracované prepisy s názvom Gorila a Gorila I. A na základe iných, súvisiacich udalostí a výrokov Gorilou dotknutých osôb a skutočností je tak isto zrejmé, že ona samotná je jednoducho fakt. Prestali ju spochybňovať aktéri zo sveta politiky, svoju propravicovú ideologickú propagandistickú demagógiu do dna vyčerpali už aj ich žurnalistickí poskokovia či už ako snaživí jednotlivci alebo celé mediálne domy. A istá finančná skupina sa sústreďuje na to, aby sa nič nezverejňovalo a knižne nevydávalo. Pridala však zaujímavú novú taktiku – dosť často osvedčený protiútok.

  • PRESNE AKO ONI

Veľké ambície dostať sa do parlamentu má isté stranícke zoskupenie bez straníckej centrály, zato však s obrovským kapitálovým krytím. Jeho volebným heslom je hlásanie teórie o tom, že oni sú takí ako my, teda bežní a slušní občania a že rozhodne nie sú ako to jedno percento, teda úplatní politickí grázli. Tragikomédiu však v rozpore so svojím volebným sloganom zohrali protestom pred sídlom finančnej skupiny, ktorá podľa vlastných vyjadrení štedro financovala ich dvojku na kandidátke. Občania,  u nás neustále manipulatívne informovaní, sú vážne znepokojení tým, čo sa v súčasnosti odohráva v slovenskej politike. Ukazuje sa, že tí, ktorí prichádzajú do politiky s cieľom vymeniť „staré kádre“, nie sú o nič lepší ako ich skúsenejší rivali, čo sa týka morálky a etiky. Práve naopak. Ich údajné snahy o „čistotu politického života“ a o „dôsledné prešetrenie korupčných káuz“ sú len zámienkou na získanie neobmedzenej moci v tomto štáte. Skutočné potreby občanov a celej krajiny zostávajú pritom na okraji záujmu novej politickej elity. Po Slovensku nám behajú gorilie deti a smerujú priamo do parlamentu.

  • ÚPLATKÁRSKE SMETISKO

Občania na námestiach žiadajú vyšetriť okolnosti brania a dávania úplatkov a vyplácania odmien za služby, zverejnené v spisoch Gorila. Cez organizátorov protestov však záhadne a nepochopiteľne nežiadajú orgány činné v trestnom konaní „dôkladne preveriť informácie, či sa významný muž slovenského zbrojárskeho priemyslu Ivan W. spolu so svojím otcom Pavlom a priateľom z podnikateľských kruhov a s vtedajším predsedom SDĽ Marekom B. skutočne snažil získať prostredníctvom Antona Ž. poslancov Národnej rady SR a ovplyvňovať prijímanie zákonov v parlamente. Za túto „službu“ mal Ž. vraj zinkasovať takmer 670 tisíc eur! O takých peniazoch môže 99 percent občanov hádam len snívať...“(Z vyhlásenia ĽS-HZDS – pozn. red.) Je iba náhoda, že práve toto komusi akosi ušlo? V čom sa to odlišuje od Gorily? Odpoveďou je nasledujúca veta z citovaného vyhlásenia: „V skutočnosti ide o neukojené a po moci bažiace indivíduá, ktoré sa neštítia ani tých najhorších praktík, ktoré tak verejne kritizujú.“

  • KÚZLO (NE)CHCENÉHO?

Organizátori protestov Gorila majú pomerne krátku historickú pamäť. Zrazu objavili problém vo volebnom systéme. Cez účastníkov protestov a v ich mene žiadajú zmeniť volebný systém do parlamentu tak, aby boli kandidáti nominovaní z jednotlivých okresov s tým, že voliči majú právo „tých svojich“ aj odvolať. V poriadku, ale to je „len“ znovuoživenie požiadavky ĽS-HZDS z minulosti. Organizátori protestov si pozývajú ako rečníka napríklad aj Zuzanu Wienk. Je to „občianska aktivistka“, bývalá šéfka spolitizovanej a v podstate samozvanej organizácie Aliancia Fair-Play. Až po vypuknutí aféry Gorila bola táto osoba schopná uznať, že dovtedy ňou a jej organizáciou doslova adorovaní politici a politické strany z pravej strany nášho politického spektra mohli spáchať čosi také odporné, ako Gorila opisuje. Čo robila a kde žila v rokoch 2005 – 2006? No a pozvánku od organizátorov pre Fedora Gála na vystúpenie na tribúne už vôbec nekomentujeme. Napokon, aj jemu samému to pár minút pred akciou prišlo asi krajne nevhodné. Problém, ktorý by si občania mali uvedomiť čo najskôr, spočíva predovšetkým v tom, že Gorila nemá byť štartérom výťahu k moci hocikoho, ale predovšetkým podnetom na odchod skorumpovaných politikov a finančníkov do žalára. A na smetisko slovenských dejín.



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.