Nevoľme gorily

gorilaTieto dni sa o našu priazeň mimoriadne intenzívne uchádzajú prapodivné bytosti. Dokonca aj tak, že začali blogovať. Internetové stránky sú doslova zahltené novými blogermi, ktorí sa ozývajú naozaj iba v tom už chronicky známom intervale – raz za štyri roky. „Píšem o mojich a vašich prioritách. O sile a slabosti. O odvahe a vytrvalosti. O dobrom živote pre 99 % ľudí na Slovensku.“ Tak sama seba predstavuje pisateľka Alena Dušatková.

V povinnej rubrike, ktorá má poskytnúť stručnú charakteristiku o autorovi blogu, Dušatková ešte pridáva: „Som líderka občianskych kandidátov strany 99 % ... Úspešne som riadila vzdelávacie inštitúcie štátu a tretieho sektora. Vediem personálnu agentúru. Starám sa, aby ľudia dostali prácu a aby si ju udržali. Baví ma veci meniť k dobrému. Môj cieľ je spoločne poslať slovenské Gorily do stráženého hája.“ Nechajme bokom, že firmu pani Dušatkovej eviduje internetová stránka dlžník.sk. Naopak, venujme pozornosť tomuto jej vyjadreniu: „Ľudia nie sú hlúpi. Už dávno neveria farizejom, čo nám roky kážu uťahovať si opasky, aby si mohli nakradnúť viac a viac. Na nás ostatných kašlú a rehocú sa nám hneď prvý deň po voľbách. Idú sa teraz rozpučiť, len aby zabránili novým stranám dostať sa do parlamentu. Robia všetko preto, len aby umlčali hlas 99 % bežných ľudí.“

Možno vysloviť oprávnenú pochybnosť nad skutočnosťou, že 99 percent tých naozaj bežných ľudí má taký jednoduchý prístup k eurofondom, ako mala v minulosti pani líderka kandidátky Dušatková. Dokonca aj desiatky či stovky starostov obcí len povzdychnú, keď počujú slovo eurofondy. A hneď počítajú, koľko z rozpočtov obcí museli vynaložiť na to, aby v konečnom dôsledku nezískali nič. Pani Dušatkovú jej momentálne rodná strana vynáša do neba nasledujúcim posudkom: „Prejavila veľkú mieru občianskej statočnosti, keď ako riaditeľka bývalej Academie Istropolitany nepodľahla tlakom ministra školstva na netransparentné využívanie eurofondov.“ Redakcia SNN má k dispozícii zápis z auditu Európskej komisie, ktorý využívanie eurofondov zo strany pani Dušatkovej opisuje úplne inak. Audítorský tím totiž objavil aj zákazku, ktorú podpísala riaditeľka Dušatková sama so sebou. Podľa auditu zneli Dušatkovou podpísané zmluvy na čerpanie eurofondov na 152 tisíc korún mesačne za 80 odpracovaných hodín.

Celkovo podľa správy išlo o dve zmluvy, každá na 3,154 milióna korún. Zopakujme, podpísané pani riaditeľkou Dušatkovou s dodávateľkou pani Dušatkovou. „Musíme prísť voliť a vybrať si namiesto goríl ľudí so správnymi prioritami,“ vyzýva v závere svojho blogu Alena Dušatková, líderka 99 %. A naozaj sa nemýli. Musíme prísť voliť a vybrať si ľudí, ktorí štát a jeho občanov nepovažujú iba za dojnú kravu.

(ib)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.