Neuviazli v sociálnych sieťach


Obľúbenosť Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) na sociálnych sieťach už presiahla hranicu 

1 500 fanúšikov. Úrad je tak medzi špičkou úradných facebookovských stránok v rámci slovenskej štátnej správy. Na sociálnej sieti pritom pôsobí od marca tohto roku. 

 

Úrad na Facebooku denne zverejňuje tlačové správy, informácie o legislatívnych zmenách, zaujímavých weboch, správy o aktivitách krajanov, pozvánky, monitoring slovenských médií či články z tlačených vydaní časopisov. Okrem toho prináša krajanom aj fotografie naživo z akcií, na ktorých sa práve zúčastňujú zamestnanci ÚSŽZ, ako aj blogy a komentáre Slovákov z celého sveta. V súčasnosti sú to vstupy priameho účastníka regaty „Global Ocean Race“ Marca Nanniniho – Slováka žijúceho v zahraničí. 

„Aktivity ÚSŽZ na dynamickej sociálnej sieti sú pre úrad nielen formou vlastnej propagácie, ale tiež prínosom v podobe spätnej väzby zo strany krajanov,“ hovorí administrátorka profilu na sociálnych sieťach Lívia Orenčáková. Medzi najnavštevovanejšie komunity úradnej Facebook stránky patria Slováci zo Srbska, z Argentíny, Rumunska, Írska, Veľkej Británie, zo Spojených štátov amerických, ale aj z Austrálie. Úrad sleduje i  strednodobý cieľ, ktorým je lepšie spoznávanie sa jednotlivých komunít Slovákov žijúcich po celom svete. Prepojením svojej internetovej stránky s Facebookom, ale aj Flickrom dosiahol v krajanskom prostredí multiplikačný efekt. Chcel by ho znásobiť prepojením týchto informačných platforiem s novým centrálnym krajanským portálom, ktorý plánuje portál spustiť od Nového roka v spolupráci so Slovákmi žijúcimi v zahraničí po celom svete.

V porovnaní s inými ministerstvami a agentúrami, ktoré zabezpečujú výkon starostlivosti štátu o našich krajanov v zahraničí, je ÚSŽZ s počtom 1 520 fanúšikov na sieti Facebook najlepší. K 31. 10. 2011 malo Ministerstvo kultúry SR 265 fanúšikov, Ministerstvo zahraničných vecí SR 516 fanúšikov a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 464 fanúšikov. Matica Slovenská má na Facebooku 965 fanúšikov. Najnovšie dokonca v počte fanúšikov predbehol aj Slovenskú agentúru pre cestovný ruch (SACR). Svetové združenie Slovákov v zahraničí má niečo pod 1 000 fanúšikov. A mimochodom, Slovenské národné noviny majú tiež svoj profil od júla a viac ako 1 500 fanúšikov www.facebook.com/slovenskenarodnenoviny 

Dušan D. KERNÝ

 Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.