Pálovi Csákymu je bližšie Maďarsko ako Slovensko

thumbnail

Diváci spravodajskej televízie TA3 mohli v nedeľu 26. októbra vidieť reláciu V politike, kde Pál Csáky za Stranu maďarskej koalície (SMK) vysvetľoval moderátorke aj predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi, ako to v skutočnosti bolo s jeho podpisom pod list viacerých europoslancov francúzskemu prezidentovi Hollandovi. Nuž, niekoho tie argumenty o tzv. preklepe a o zámernom meškaní vysvetlenia P. Csákyho mohli presvedčiť.

No až následné symbolické „ospravedlnenie sa“ tohto bývalého predsedu SMK na návšteve u prezidenta SR A. Kisku malo byť dovŕšením kauzy s tým, že Csáky vraj zámerne nepochybil, keď pri jeho podpise pod listom stálo, že v EP zastupuje Maďarskú republiku. Úžasné bolo, keď P. Csáky pre kamerami TA3 vyhlásil, ako si tri dni vychutnával zo svojej pozície „nadváhy“ tzv. úbohú „slovenskú mediálnu malosť“...

csáky_karikatúraZALOV BLOG

V tejto súvislosti sa na stránke politika Borisa Zalu objavilo toto vyhlásenie: „Uvádzanie Maďarska ako krajiny pôvodu pri mene europoslanca Pála Csákyho nemožno obísť ako náhodu. To preto, že poslanec Csáky sa od tejto identifikácie nedištancoval. Je to neakceptovateľné práve preto, že sa tým definitívne zriekol voličov, ktorí ho volili a dali mu mandát. Vedomý si tejto skutočnosti by mal poslanec Csáky vrátiť mandát občanom krajiny, v ktorej ho volili. Csáky tým totiž nezrádza len Slovenskú republiku, ale aj slovenských Maďarov, ktorí ho volili ako občania Slovenska. A to nie je žiaden nacionalistický prístup, ale občiansko-právny problém. A to aj v tom kontexte, že poslanec Csáky vytvoril aj tu v Európskom parlamente akúsi symbiózu so stranou Viktora Orbána FIDESZ.“

NESTOJA ZO TO...

Pál Csáky zavčasu nereagoval na otázky slovenských médií (pre neho očividne príliš „slovenských a malých“), aby vysvetlil, prečo je pod listom francúzskemu prezidentovi podpísaný ako europoslanec za Maďarsko. Už tento jeho prístup nasvedčuje čosi o jeho arogancii voči občanom SR, a teda aj jeho vlastným voličom. Namiesto Csákyho reagoval pružnejšie predseda SMK a jeho stranícky šéf József Berényi, ktorý tvrdil, že išlo o omyl. List francúzskemu prezidentovi však podpísal aj iný europoslanec volený v Slovenskej republike Ivan Štefanec z SDKÚ a ten mal pri mene uvedené Slovensko.

Zarážajúce je okrem iného aj to, že P. Csáky má kanceláriu v Európskom parlamente v Bruseli vedľa kancelárií poslancov za maďarskú stranu Fidesz. V Štrasburgu je v spoločnosti slovenských kolegov z frakcie ľudovcov Józsefa Nagya a Anny Záborskej. Asi aby mu nebolo otupno. Voliči v Slovenskej republike, ktorí svojou neúčasťou v nedávnych eurovoľbách predviedli vrchol ignorovania vlastných slobôd ako rekord v rámci celej EÚ, môžu teraz sami posúdiť, čo dosiahli.

 Roman KALISKÝ-HRONSKÝ ‒ Karikatúra: Martin KRAJČOVIČ

 

 1 Komentár

  • n.k.

    ... všetko-jedno čo si, ak si Maďar ?!
    Voľte si kohokoľvek chcete, ( len nie Slovaka) ?!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.