Podnikateľ Kočner obviňoval a vyzýva na detektor lži

kocnerKontroverzný a extravagantný podnikateľ Marián Kočner zorganizoval 28.februára takmer 2-hodinovú tlačovú besedu, na ktorej opisoval okolnosti vzniku tzv. kauzy Sasanka. Uviedol, že s bývalým predsedom NR SR R. Sulíkom (SaS) sa častokrát stretával pred voľbami roku 2010. Diskutovali predovšetkým o politických témach. R. Sulík ho niekoľkokrát požiadal o získanie informácií ohľadne konkrétnych politikov z jeho strany. Podnikateľ niekoľkokrát zdôraznil, že R. Sulík v súvislosti s kauzou Sasanka klamal médiá a verejnosť. Podnikateľ verejne ponúkol 300 tisíc eur za informáciu, kto umiestnil videoplošticu v jeho dome.

Pomenoval údajného sponzora strany SaS. Tiež povedal, že priamo R. Sulík prevzal sponzorských 5 miliónov korún od finančnej skupiny Penta. Omnoho závažnejšie však boli jeho obvinenia na adresu jeho straníckych kolegov. Predovšetkým poslanca M. Kollára (SaS), ktorého spojil s krádežou 80 miliónov slovenských korún z Ľudovej banky. Rovnako kolegu J. Dropu, ktorý údajne fiktívne vykonával mediálne tréningy pre zamestnancov ministerstva zdravotníctva za 700 tisíc eur prostredníctvom agentúry SK media, spol. s r.o. Podnikateľ nemá priame dôkazy na podporu týchto obvinení - avšak vyzval dotknuté osoby, aby absolvovali skúšku pravdy na detektore lži. Viac o kauze aj TU.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.