Švajčiarsko povedalo: DOSŤ


MACHALAO ČOM JE REČ

Švajčiarsko povedalo: DOSŤ

Drahoslav MACHALA

Kto nerozumie signálu referenda zo Švajčiarska, tak je nahluchlý a zaspal dobu. Tá správa má pre Slovensko, ale aj pre civilizovanú Európu hodnotu zlata. Vo Švajčiarsku po referende zavedú kvóty a pri hľadaní práce dostanú Švajčiari prednosť pred cudzincami, pred imigrantmi. Švajčiari zastavili masové prisťahovalectvo v osemmiliónovej krajine, kde už žije dvadsaťtri percent prisťahovalcov.

Pýtate sa, prečo sa to stalo? Koncepcia globalizmu a neoliberalizmu sa začína rúcať ako domček z karát. Kvóty pre prisťahovalcov iniciovala krajne pravicová Švajčiarska ľudová strana. „Je to víťazstvo konzervatívneho Švajčiarska nad liberálnym Švajčiarskom,“ povedal pre švajčiarsku televíziu SRF Claude Longchamp. Tak ako európski a americkí liberáli nemajú mieru a súdnosť v otázke LGBT, tak si začali dovoľovať aj moslimovia vo Švajčiarsku. Prvou veľkou skúškou pre Európanov bola požiadavka dobudovať minarety v mešitách. Proti stavbe minaretov sa v referende vyslovilo vyše päťdesiatsedem percent občanov. Moslimovia sa potom zamerali na švajčiarsku národnú vlajku, keď chceli Švajčiarsku konfederáciu prinútiť, aby upustila od symbolu bieleho kríža na červenom pozadí. Vie si dakto z vás predstaviť, že by tento symbol Švajčiarska zmizol z kultúrnej a civilizovanej Európy?

Prívrženci islamu však nie sú prví, ktorým švajčiarska vlajka leží v žalúdku. Iniciatíva prišla už v minulosti zo strany chorvátskeho imigranta Ivicu Petrušića, ktorý zastáva post podpredsedu združenia prisťahovalcov Secondos Plus. Na margo súčasnej vlajky povedal: „Kríž nezodpovedá súčasnému multikultúrnemu Švajčiarsku.“ Jeho kroky vzápätí nasledovali prevažne moslimské organizácie z Turecka a Albánska. Sylvia Flückiger z konzervatívnej Švajčiarskej ľudovej strany (SVP) povedala, že požiadavky moslimov sú v krajine neakceptovateľné: „Ide o niečo neprijateľné, s vlajkou neplánujeme nijaké zmeny. Ak budú požadovať ešte viac, zmeníme ústavu.“ Marianne Binder, hovorkyňa Kresťanských demokratov: „Naša vlajka reprezentuje švajčiarsku identitu, je pozvánkou pre tých, ktorí chcú byť našou súčasťou... dokonca aj prisťahovalci.“ Spomínate si, ako chcel dajaký pomätenec meniť slová slovenskej štátnej hymny, ktorá bude v marci oslavovať stosedemdesiat rokov vzniku? Kedy a aký chorý opovážlivec príde s návrhom, aby sme z vlajky odstránili cyrilo-metodský dvojkríž!?

Iste sa pamätáte na výrok vplyvnej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o tom, že „multi-kulti“ je mŕtva! Vzbura Švajčiarov je odkazom pre nás: Nenechajme sa vydierať! Iste si pamätáte aj na slávny výrok austrálskej premiérky Gilardovej v súvislosti s požiadavkami prisťahovalcov do tejto krajiny. Tak si to skúsme zrátať. Prečo získavajú vplyv nacionalisti Geerda Wildersa v najdemokratickejšom Holandsku, prečo v Belgicku zvíťazili flámski nacionalisti Berta De Wevera? Prečo narastá vplyv Marine Le Pennovej vo Francúzsku, prečo sú stotisícové demonštrácie proti LGBT v Paríži? Prečo chce premiér Cameron v Británii prehradiť prílev Rómov z východnej Európy? Prečo získava na strednom Slovensku voličskú podporu Marián Kotleba? Hľadajte si odpoveď sami v sebe. Ak ju nenachádzate, prichádza najmä zo Švajčiarska, kde občania v slobodnom referende povedali rozpínavosti neoliberalizmu svoje DOSŤ!

Šíria sa správy o tom, že v Európskej únii sa pripravuje legislatíva o realokácii (o direktívnom určení!) imigrantov v rámci EÚ. „V praxi to bude znamenať, že do Talianska povedzme dopláva dvesto Afričanov a nikým nevolený úradník rozhodne, že štyridsať z imigrantov pôjde napríklad na Slovensko, lebo ich máme málo. Slovensko dostane na usadenie každého imigranta sumu od šesťtisíc do maximálne desaťtisíc eur. Geniálny spôsob ako ničiť a rozkladať identitu národa,“ napísal bloger.

Aj preto má výsledok referenda vo Švajčiarsku nedozerný význam....                    

                                                                                                                Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.