Muž dostal trest smrti za znásilnenie a vraždu dievčaťa vo vlaku

Bangkok 30. septembra (TASR) - Thajský súd dnes odsúdil muža na smrť po tom, čo ho uznal za vinného zo znásilnenia a následnej vraždy 13-ročného dievčaťa počas nočnej jazdy vlakom. Telo obete potom páchateľ vyhodil von oknom.

Surová vražda, ktorú spáchal zamestnanec železníc v júli, vyvolala v Thajsku rozruch a výzvy na popravu vraha, informovala agentúra AP.

Provinčný súd v meste Hua Hin dnes uznal Wanchai Saengkhaa za vinného z vraždy, znásilnenia neplnoletej osoby a ďalších zločinov.

Dvadsaťdvaročný muž sa priznal, že pred nočnou zmenou vo vlaku pil pivo a užil drogy, potom znásilnil a zavraždil dievča, ktoré cestovalo so svojimi sestrami do hlavného mesta Bangkok.

Telo dievčaťa sa našlo pri železničných koľajach v západnom Thajsku tri dni po jeho zavraždení. Zločin donútil štátny železničný úrad k tomu, že na hlavných trasách po celej krajine zriadil vagóny výlučne pre ženy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.