Skupina No Name pripravuje Acoustic Tour 2014

Igor Timko, spevák, skladateľ a líder skupiny No Name. Foto: TASR/AP

Bratislava 30. septembra (TASR) – Známa košická skupina No Name vycestuje budúci týždeň na akustické koncertné turné po Českej a Slovenskej republike. Na No Name Acoustic Tour 2014 odohrajú celkom 19 koncertov, začínajú 7. októbra v juhočeskom Tábore. Na Slovensku sa na hity No Name môžu fanúšikovia tešiť 16. decembra v Trenčíne (Piano Club), deň potom v Bratislave (Ateliér Babylon) a 21. decembra doma v Košiciach (Spoločenský pavilón).

No Name odohrali 17. novembra minulého roku v pražskej Retro Music Hall akustický koncert, ktorý odvysielala hudobná stanica Óčko. Uviedli na ňom 18 najväčších hitov, nechýbali Starosta, Nie alebo áno, Lekná, Čím to je alebo Ty a Tvoja sestra. Záznam koncertu na CD a DVD vyšiel vo februári tohto roku pod názvom G2 Acoustic Stage. Koncert aj nosič mali u fanúšikov veľký ohlas aj nečakaný záujem usporiadateľov o takýto koncertný program.

„Akustické verzie našich piesní sme si nechávali na správny čas. Pretože sme takéto spracovanie našej hudby považovali za akýsi „náboj“, ktorý je možné v rámci kariéry vypáliť zriedkavo. No a počkať si na ten správny moment sa oplatilo,“ skonštatoval pre médiá líder skupiny Igor Timko.

Košičania dostali veľké množstvo ponúk z rôznych miest Česka a Slovenska. Museli riešiť veľký, ale veľmi príjemný problém - kam v koncertnom kalendári vtesnať turné, keď má skupina naplánované koncertné aktivity už na dva roky vopred. „Nakoniec sa nám podarilo uspokojiť dve desiatky ponúk a tie koncerty odohráme v tomto roku. Na programe sme pracovali takmer pol roka, preto sme radi, že to diváci oceňujú, a že sa naše akustické koncerty vypredávajú, tešíme sa na fanúšikov,“ s úsmevom dodáva Igor Timko.

Odozvu si skúsili na troch koncertoch začiatkom roku v Brne, Plzni a v Uherskom Brode. Ohlasy fanúšikov a vypredané sály ich utvrdili v tom, že to bolo dobré rozhodnutie. Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.