Rakúsko hlási prvý prípad MERS, pacientkou je žena zo Saudskej Arábie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Viedeň 30. septembra (TASR) - Prvý prípad blízkovýchodného respiračného syndrómu (MERS) hlásia z Rakúska. Nakazenou je žena zo Saudskej Arábie, ktorá pred niekoľkými dňami pricestovala do krajiny. Jej stav je po hospitalizácii kritický, reaguje však na liečbu, informovala dnes tlačová agentúra APA.

Ženu umiestnili na izolačné oddelenie v jednej z viedenských nemocníc. Podľa rakúskeho ministerstva zdravotníctva prebieha zisťovanie, s kým všetkým bola v kontakte, a zavedené boli ďalšie opatrenia.

"Pacientka reaguje na liečbu a smeruje k stabilizácii," povedala dnes ráno hovorkyňa viedenských nemocníc pre APA.

Koronavírusom, ktorý spôsobuje MERS a ktorý sa podľa predpokladov môže na ľudí prenášať z tiav, sa od jeho objavenia na Blízkom východe v roku 2012 nakazilo okolo 850 ľudí, z nich 333 zomrelo, uviedla agentúra Reuters. Táto vírusová infekcia vyvoláva okrem iného ťažký zápal pľúc.

V Európskej únii sa dosiaľ vyskytlo 12 "dovezených" prípadov MERS. Pri patričných ochranných opatreniach je nebezpečenstvo ďalšieho prenosu z človeka na človeka malé, dodáva APA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.